Īpašā diskotēkā vāks parakstus LMA Dzejas katedras izveidei
06.09.2019

7. septembrī, plkst. 21:00 Latvijas brīvie dzejnieki kopā ar atbalstītājiem interneta žurnālu "Satori" un MVT Vasaras māju rīko parakstu vākšanas kampaņu un diskotēku Dzejas katedras dibināšanai Latvijas Mākslas akadēmijā.
Līdz šim brīdim Latvijas dzejnieki ir cietuši no šokējošas vēsturiskas netaisnības – augstākās dzejas izglītības iespēju trūkums ir licis tiem šo mākslu apgūt kā autodidaktiem, nereti vientulībā, bez vajadzīgajiem resursiem, atbalsta un starptautiskas karjeras iespējām. Par spīti tam, ka jau pirms 100 gadiem dzejnieki Rainis un Eižens Bergs iestājās par šādas katedras izveidi Latvijas Mākslas akadēmijā, līdz pat šim brīdim iecere nav īstenojusies. Kā liecina pētnieku uzietie arhīvu materiāli, viens no iemesliem tam ir vairāku ievērojamu 20. gadsimta pirmās puses latviešu mākslinieku parakstīts dokuments, kurā šī iecere kritizēta un noraidīta. Tolaik Dzejas katedras izveidi neatbalstīja arī tās iecerētās mājvietas – Latvijas Mākslas akadēmijas – vadība.
7. septembra pasākuma laikā būs iespējams ne tikai iepazīties ar katedras dibināšanas manifestu un to parakstīt, bet arī izdejoties, klausīties dzeju un aplūkot simt gadus vecus dokumentu oriģinālus, kas ļauj izsekot dzejnieka Eižena Berga iecerei dibināt Dzejas katedru LMA un apstākļiem, kas šo sapni aprāva.
Latvijas brīvie dzejnieki pasākumā lasīs savus dzejoļus un atskaņos dziesmas, tā izrādot atbalstu šajai iecerei. Brīvos dzejniekus pārstāvēs Sergejs Timofejevs, Kirils Ēcis, Aivars Madris, Elvīra Bloma, Agnese Krivade, Kārlis Vērdiņš, Edvards Kuks, Anna Belkovska, Lote Vilma Vītiņa, Raimonds Ķirķis, Henriks Eliass Zēgners un Marija Luīze Meļķe.