Vides organizācijas Enerģētikas, klimata un vides ministrijas ieceri atbalsta ar nosacījumiem
11.11.2022

Latvijas vides organizāciju iniciatīva “Zaļais barometrs” pozitīvi novērtē potenciālā valdības vadītāja un valsts prezidenta uzstādījumu izvirzīt Eiropas Zaļo kursu par mūsu valsts prioritāti, kuras kontekstā arī radusies iecere veidot jaunu Enerģētikas, klimata un vides ministriju. Šo Jaunās Vienotības premjera kandidāta Krišjāņa Kariņa plānu “Zaļais barometrs” atbalsta ar nosacījumiem un vienlaikus atgādina, ka Zaļais kurss balstās uz trim pīlāriem – klimatneitralitāti, aprites ekonomiku un dabas daudzveidību – un caurvij ikvienu tautsaimniecības nozari.

Vides organizācijas vēlas uzsvērt būtiskus priekšnoteikumus un riskus jaunas ministrijas izveidei, kā arī norāda, ka ministrijas izveidošana pati par sevi neatrisinās visas ar vides, dabas un klimata politiku saistītās problēmas.

Projektu “Zaļais barometrs” īsteno Latvijas ietekmīgākās vides nevalstiskās organizācijas – Latvijas Ornitoloģijas biedrība, Latvijas Dabas fonds, Zaļā brīvība, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija un Pasaules Dabas Fonds. Iniciatīvas mērķis ir uzraudzīt un vērtēt politiskās norises saistībā ar dabas un vides jautājumiem. Plašāk lasiet šeit.