Valsts prezidents: pilsoniskās sabiedrības pārstāvniecība jāiekļauj sociālajā dialogā līdztekus darba devējiem un darba ņēmējiem
26.02.2021

23.februārī Valsts prezidents Egils Levits tiešsaistē tikās ar Nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memoranda īstenošanas padomes nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, pārrunājot aktuālos pilsoniskās sabiedrības jautājumus COVID-19 krīzes laikā, kā arī nevalstiskā sektora stiprināšanu ilgtermiņā.

Valsts prezidents piekrita Padomes pārstāvju viedoklim, ka mazāk aizsargāto grupu vajadzībām un viedokļiem šajā krīzes laikā ir jābūt sadzirdētiem gan valsts, gan pašvaldību līmenī. E. Levits izteica pateicību visām tām nevalstiskajām organizācijām, kas atbalsta grūtībās nonākušos līdzcilvēkus.

Valsts prezidents un NVO pārstāvji atzīmēja, ka īpaši krīzes pirmsākumā pilsoniskā sabiedrība netika iesaistīta lēmumu pieņemšanā, un izteica cerību, ka krīze sniegs mācību, ka NVO ir jāiesaista lēmumu sagatavošanā jau agrīnā stadijā. E. Levits bija vienisprātis ar Padomi, ka “pilsoniskajam dialogam ir jābūt līdzvērtīgi pārstāvētam lēmumu pieņemšanā, un pilsoniskās sabiedrības pārstāvniecība ir jāiekļauj sociālajā dialogā līdztekus darba devējiem un darba ņēmējiem”. Plašāk par tikšanos šeit

Sarunā piedalījās “Invalīdu un viņu draugu apvienība “APEIRONS”” valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis, Latvijas Platformas attīstības sadarbībai direktore Inese Vaivare, Latvijas Jaunatnes padomes pārstāve un Latvijas skautu un gaidu organizācijas vadītāja Agnija Jansone, Alianses pārnozariskai ilgtspējīgai attīstībai prezidents Āris Ādlers, Pasaules dabas fonda direktors Jānis Rozītis, Sabiedriskās politikas centrs “Providus” pārstāve Agnese Frīdenberga, Zemgales NVO centra vadītājs Uldis Dūmiņš, Eiropas kustība Latvijā prezidents Andris Gobiņš, Latvijas Pilsoniskās alianses direktore un bijusī memoranda padomes ilgstoša vadītāja Kristīne Zonberga.


Foto: Valsts prezidenta kanceleja