Vai Eiropa pēc 30 gadiem būs pasaules nomale?
26.02.2021

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS otrdien, 2.martā, pl. 16.00 rīko debates: “Vai Eiropa pēc 30 gadiem būs pasaules nomale?”, Debašu dalībnieki:

Saeimas deputāts un Ilgtspējīgas attīstības komisijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis,

Saeimas deputāte, Saeimas sekretāra biedre Marija Golubeva

Eiropas Komisāra Valda Dombrovska kabineta padomniece Elīna Melngaile,

Latvijas Ārpolitikas institūta direktors, Rīgas Stradiņa universitātes profesors Andris Sprūds.

Debates moderēs Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Debates tiek rīkotas platformā ZOOM, un to tiešsaiste būs redzama Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā, kā arī LSM.lv.

Šīs ir pirmās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30-50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules megatrendus un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai. Būtiskākās starp turpmāko diskusiju tēmām: klimata pārmaiņu prognozes, mākslīgā intelekta ietekme, naudas nākotne. 

Debates tiks rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka Eiropa pēc 30 gadiem būs pasaules nomale, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

Debates tiek organizētas projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros. Konference par Eiropas nākotni sāksies šogad, tās ietvaros visās Eiropas Savienības valstīs tiks apspriesti tuvākajos gados Eiropas Savienībai nepieciešamie institucionālie uzlabojumi.


uploaded picture
Pasākums notiek projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.