Uz tikšanos DemokrātiJĀ!
30.04.2021

No 1. līdz 9. maijam Latvijā norisināsies Demokrātijas nedēļa. “Demokrātijas nedēļa” ir jauna pilsoniska iniciatīva kura tika uzsākta 2020. gadā, atzīmējot Satversmes sapulces sanākšanas simtgadi un Neatkarības atjaunošanas trīsdesmitgadi. Simboliskais nosaukums “Demokrātijas nedēļa” tai tika piešķirts tādēļ, ka šī nedēļa sākas ar 1. maiju – Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku dienu -, kurai seko 4. maijs, Neatkarības atjaunošanas diena, un noslēdzas ar 9. maiju: Eiropas dienu. Demokrātijas nedēļai nav viena organizatora, tā ir atvērta pilsoniska iniciatīva, kurā iesaistīties aicināts ikviens – lai kopīgi svinētu, lepotos ar demokrātisku Latviju un aktīvi to stiprinātu.

Lai popularizētu un iedzīvinātu Demokrātijas nedēļu, aicinām dalīties ar idejām, aktivitātēm un pārdomām, izmantojot tēmturi #DEMOKRĀTI, publiski apliecinot, ka esat daļa no Demokrātijas nedēļas. 

Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”, kura ir viens no Demokrātijas nedēļas vēstnešiem, šogad Demokrātijas nedēļā aicina pārdomāt pilsoniskās sabiedrības lomu demokrātijas procesā. Esam arī sagatavojuši ceļvedi ar idejām, kā gatavoties Demokrātijas nedēļai un sarīkot to savās mājās, ģimenē vai darba kolektīvā.

Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā, piektdien, 7. maijā, plkst. 16.00-17.00, aicina uz tiešsaistes diskusiju “Tādā Latvijā mēs vēlamies dzīvot!”. Turpinot Miķeļa Valtera dienas tradīciju, diskusijas dalībnieki iezīmēs savu vīziju par Latviju. Eksperti izteiks priekšlikumus par to, ko ikviens indivīds un valsts var darīt šī mērķa sasniegšanā. Ar diskusijas programmu var iepazīties šeit.


uploaded picture

Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Kultūras ministrijas piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.