Turpinās akcija “Caur saulespuķēm sasauksimies Ukrainas atbalstam”
12.08.2022

Akcijā “Caur saulespuķēm sasauksimies Ukrainas atbalstam!” Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā aicina iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju, tverot fotomirkļus ar Ukrainas simbolu - saulespuķēm - un daloties ar tiem sociālajos tīklos, tādējādi izrādot savu atbalstu Ukrainai un tās cilvēkiem. 

Latvijas iedzīvotāji jau kopš pirmās kara dienas nesavtīgi  ir meklējuši veidus, kā palīdzēt Ukrainai un tās iedzīvotājiem, ziedojot naudu un mantas, daloties ar mājokli, brīvpātīgi strādājot atbalsta centros un nevalstiskajās organizācijās. Tāpat daudzi  rīkoja un piedalījās piketos, koncertos, gājienos, un citos pasākumos, mācīja Ukrainas cilvēkiem latviešu valodu, nēsāja Ukrainas karoga lentītesun sniedza palīdzīgu roku vēl daudzos citos veidos. Sasaukšanās caur saulespuķēm ir vēl viens veids, kā mums turpināt izrādīt savu atbalstu. 

Kā piedalīties akcijā:

1) Atrodi un nofotografē saulespuķi. 

2) Dalies ar attēlu sociālajos tīklos, atzīmējot saulespuķes atrašanās vietu un cilvēku, ar kuru vēlies sasaukties kopīgam atbalstam Ukrainai. 

3) Neaizmirsti izmantot tēmturi #SaulespuķesUkrainai! 

4) Ja kāds Tevi ir atzīmējis savā saulespuķu ierakstā, atrodi savu saulespuķi un turpini sasaukšanos, lai mūsu atbalsts Ukrainai vēršas plašumā!

Šī akcija ir turpinājums akcijai “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, ko Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā  aizsāka 24. martā, atzīmējot mēnesi kopš neprovocētā Krievijas iebrukuma Ukrainā. Akcija aicināja ikvienu cilvēku, organizāciju un darba kolektīvu sēt un audzēt saulespuķu stādiņus, lai paustu atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā. Tajā piedalījās cilvēki, organizācijas un uzņēmumi visā Latvijā. 

“Sasaukšanās” savā veidā jau šobrīd ir sākusies, daudziem akcijas “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu” dalībniekiem daloties sociālajos tīklos ar uzziedējušajām saulespuķēm, kas lolotas kopš marta. To vidū ir individuālas personas, kā arī pašvaldības, tai skaitā Rīgas pilsēta un iestādes, piemēram, Latvijas Nacionālais arhīvs. Lai simboliskais atbalsts Ukrainai plestos plašumā, sasaukšanās akcijā aicināts pievienoties ikviens.