Tiešsaistes ceremonijā ar “Nepieradinātajām vakariņām mājās” tiks godināti balvas “Cilvēka izaugsmei” 2020 laureāti
28.10.2020

10.decembrī – Cilvēktiesību dienā, Latvijas Pilsoniskā alianse un ASV vēstniecība Latvijā godinās tos cilvēkus, uzņēmumus un organizācijas, kas ar savu pašaizliedzīgo darbu veidojuši labāku Latviju. Atšķirībā no citiem gadiem, kad balvas “Cilvēka izaugsmei” svinīgā ceremonija tradicionāli norisinājās klātienē, šogad godināšana notiks vairākos posmos:  novembrī laureātus apciemojot to darbības vietās, lai pateiktos un nodotu apbalvojumus, savukārt oficiālā laureātu paziņošana norisināsies tiešsaistē 10.decembrī, pēc kuras notiks “Nepieradinātās vakariņas mājās”, kas sniegs iespēju laureātiem, balvas idejas atbalstītājiem un citiem interesentiem būt kopā un vienlaikus drošā vidē, attālināti vienam no otra. 

Novembrī pasākuma organizatori un ministriju augstākās amatpersonas dosies pie katra laureāta, lai klātienē pateiktos par viņu ieguldījumu Latvijas labklājības celšanā, kā arī pasniegtu balvu – tēlnieces Olgas Šilovas radīto skulptūru “Asns”, diplomu un vakariņu piedzīvojumu – vienu no “Skudras Metropoles” pēdējo laiku radošajām idejām - “Nepieradinātās vakariņas mājās”, kas tiks kopīgi atvērtas 10.decembra pēcpusdienā – pēc laureātu oficiālās paziņošanas tiešsaistē Balva Cilvēka izaugsmei Facebook lapā. 

Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga uzsver: “Ikvienu, kas atbalsta balvas mērķi un tās laureātus, aicinām pievienoties tiešsaistes ceremonijai, tā pirmajiem uzzinot balvas 2020. gada laureātus un viņu stāstus par paveiktajiem darbiem sabiedrības labā, kā arī kļūstot par ceremonijas viesiem - paliekot mājās un kopīgi godinot cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kuri ieguldījuši savu darbu, laiku un enerģiju Latvijas iedzīvotāju izaugsmē, veselībā un labklājībā.” Aicinām ceremonijas dalībniekus sagatavot savu svētku galdu un dalīties ar šī notikuma bildēm un/vai video sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi #Cilvēkaizaugsmei2020. 

Balvu “Cilvēka izaugsmei Latvijā” šogad pasniegs jau septīto reizi. Balvas aizsākums meklējams 2014. gadā, kad tā tika dibināta ar mērķi akcentēt cilvēka izaugsmi jeb tautas attīstību, lai atbildētu uz negatīvām demogrāfiskām tendencēm, kā, piemēram, iedzīvotāju skaita sarukumu, augstu ienākumu nevienlīdzību, pazeminātu iedzīvotāju veselības stāvokli un augstu bērnu institucionālās aprūpes īpatsvaru. 

Balvas laureāti tiek apbalvoti četrās kategorijās: par sociālo atbildību, par izcilu ieguldījumu izglītībā, par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā, par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē. Ņemot vērā, ka Covid-19 izraisītā krīzes situācija izgaismoja daudzas sociālas aktivitātes, šogad tiks pasniegta arī īpaša specbalva par atbalsta iniciatīvu Covid-19 izraisītās krīzes apstākļos. 

Lai gūtu plašāku informāciju par balvu “Cilvēka izaugsmei”, aicinām apmeklēt “Cilvēka izaugsmei” oficiālo mājas lapu www.cilvekaizaugsme.lv.