Tieslietu ministrija aicina noteikt atbildīgo iestādi interešu pārstāvības uzraudzībai
03.07.2024

Otrdien, 25. jūnijā, Ministru kabinets izskatīja Tieslietu ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu “Par Interešu pārstāvības atklātības likuma mērķa sasniegšanu un turpmāk iecerēto darbību”. Tieslietu ministrijas ieskatā tikai likumdevējs var noteikt atbildīgo iestādi, kas var pilnvērtīgi nodrošināt interešu pārstāvības uzraudzību Latvijā.

Tieslietu ministrija informatīvajā ziņojumā norāda, ka lēmumu par atbildīgās iestādes noteikšanu var izdarīt tikai likumdevējs, ņemot vērā jautājuma būtiskumu un valsts varas dalīšanas principu. 

Līdz šim lēmumu pieņēmēji un organizācijas savās tīmekļvietnēs regulāri publicē informāciju par saziņu ar publiskās varas pārstāvjiem, atklājot tikšanās datumu, pārrunātos jautājumus un saziņas mērķi. Šādi iesaistītas puses atklāj interešu pārstāvību līdz brīdim, kamēr Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrs izveidos interešu pārstāvības reģistra un interešu pārstāvības deklarēšanās sistēmu. Plašāk šeit.


Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.

uploaded picture