Svinam demokrātiju – jau trešo gadu maija sākumu ievadīs “Demokrātijas nedēļa”
14.04.2023

“Demokrātijas nedēļa” ir pilsoniska iniciatīva, kura tika uzsākta 2020. gadā, atzīmējot Satversmes sapulces sanākšanas simtgadi un Neatkarības atjaunošanas trīsdesmitgadi. Simboliskais nosaukums “Demokrātijas nedēļa” tai tika piešķirts tādēļ, ka šī nedēļa sākas ar 1. maiju – Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku dienu –, kurai seko 4. maijs, Neatkarības atjaunošanas diena, kurā jau par tradīciju kļuvuši “Baltā galdauta svētki” un noslēdzas ar 9. maiju: Eiropas dienu. “Demokrātijas nedēļai” nav viena organizatora, tā ir atvērta pilsoniska iniciatīva, kurā iesaistīties aicināts ikviens – lai kopīgi svinētu, lepotos ar demokrātisku Latviju un aktīvi to stiprinātu.

“Demokrātijas nedēļas” viens no vēstnešiem ir Latvijas Pilsoniskā alianse (LPA), uzņemoties divus būtiskus uzdevumus - pilsoniskās sabiedrības aktīvistu, nevalstisko organizāciju un sabiedrības kopumā uzrunāšanu un motivēšanu iesaistīties jaunās iniciatīvas – “Demokrātijas nedēļas” – īstenošanā, aicinot šo laiku pavadīt kopā ar saviem tuviniekiem, svinot un atzīmējot demokrātijas svētkus.

Esam sagatavojuši informatīvu “Demokrātijas nedēļas” rokasgrāmatu, kur iespējams smelties idejas, kā svinēt šo svētku nedēļu. To iespējams lejuplādēt šeit: https://nvo.lv/uploads/demokratijas_rokasgramata_2023.pdf

Lai apkopotu un izplatītu informāciju par citiem Demokrātijas nedēļā rīkotajiem pasākumiem, aicinām aizpildīt un dalīties ar anketu: https://forms.gle/D6Fqz1bpPoN597zdA . Sniegtā informācija tiks apkopota informatīva materiālā veidā.

Arī LPA organizēs pasākumu, atzīmējot Demokrātijas svētkus 9. maijā, tāpēc aicinām šo datumu jau rezervēt savā kalendārā. Plašāka informācija vēl sekos. 


Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.
uploaded picture