“SUSTENTO” pārliecinās par Rīgas pils pieejamību
06.03.2020

Valsts prezidenta kancelejas pārstāvji kopā ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju “SUSTENTO” 27. februārī kopīgi izvērtēja Rīgas pils pieejamību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Šāda iniciatīva kopā ar nevalstisko sektoru ir būtiska, pievēršot arī citu iestāžu, organizāciju un sabiedrības uzmanību, lai ikdienā risinātu vides pieejamības jautājumus ar mērķi solidarizēt un integrēt visas sabiedrības grupas.
Pēc Rīgas pils iepazīšanas “SUSTENTO” pārstāve Linda Cērpa atzina, ka pils telpas apmeklētājiem ar kustību traucējumiem kopumā ir labi pieejamas:
“Jāatzīst, ka vides pieejamība Rīgas pilī ir ļoti laba, it īpaši ņemot vērā ēkas vecumu un tās kultūrvēsturisko statusu. Viss nav ideāli, ir dažas lietas, kur ir iespējams rast uzlabojumus, piemēram, uzbrauktuves padarīt lēzenākas, nodrošināt pietiekamu apgaismojumu telpās, kas piekļaujas liftiem, tomēr kopējā situācija ir ļoti laba.” “SUSTENTO” pārstāvēja vides pieejamības eksperte Daiga Veinberga un Linda Cērpa. Plašāk par šo iniciatīvu lasiet šeit.