Skaidri klasifikācijas noteikumi NVO sektorā – kāpēc tas ir svarīgi
16.07.2021

Biedrību un nodibinājumu klasificēšana vai grupēšana atbilstoši darbības jomai ir priekšnoteikums efektīvai sektora analīzei un uzraudzībai, kā arī datos balstītas pilsoniskās sabiedrības attīstības politikas izveidei.

Biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse” 2020. gada oktobrī uzsāka projektu “Pētījumi par pilsoniskās sabiedrības organizāciju sektoru Latvijā 2020–2024”, kura mērķis ir sagatavot regulārus pārskatus par pilsoniskās sabiedrības organizāciju darbību Latvijā, to attīstības tendencēm un nepieciešamiem tiesiskās un finanšu vides uzlabojumiem. Projekts kopumā ilgs 4,5 gadus. Pirmais pētījums – “Latvijas biedrību un nodibinājumu klasifikācijas problēmas un risinājumi”. Pētījuma autori: domnīcas “Providus” pētnieces Iveta Kažoka, Agnese Frīdenberga, Līga Stafecka, Sintija Tarasova. Ar pētījumu “Latvijas biedrību un nodibinājumu klasifikācijas problēmas un risinājumi” saturu var iepazīties Latvijas Pilsoniskās alianses mājaslapā.

Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga skaidroja situāciju un iespējamos risinājumus NVO klasifikācijas jomā LV portālam. Plašāka informācija šeit


uploaded pictureŠis pētījums “Latvijas biedrību un nodibinājumu klasifikācijas problēmas un risinājumi” ir sagatavots ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Par materiāla saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.