Rīgā norisināsies Jesajas Berlina diena
27.02.2020

23. martā jau vienpadsmito reizi, kopā ar Jesajas Berlina biedrību un Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), tiks godināts slavenā rīdzinieka un domātāja literārais un filozofiskais mantojums.


Pasākums norisināsies LNB Ziedoņa zālē (Mūkusalas ielā 3, Rīgā). Šogad Jesajas Berlina diena Rīgā būs īpaša, jo pirms lekcijas LNB 2. stāvā tiks atklāts Jesajas Berlina Centrs, kas turpmāk pārņems Jesajas Berlina dienas rīkošanu. Līdz ar centra dibināšanu, LNB Humanitāro un sociālo zinātņu lasītava tiks pārsaukta Jesajas Berlina vārdā. 


Pasākuma programma:

16.15 – 16.45  Jesajas Berlina Centra svinīgā atklāšana (LNB otrajā stāvā)
(Lūdzam ņemt vērā, ka 2. stāva zonai var piekļūt tikai ar derīgu LNB lasītāja vai apmeklētāja karti).
17.00 – 17.45  Intervija ar Jesaju Berlinu (“The Levin Interview”,  BBC, 1981.)
Britu žurnālists Bernards Levins sarunājas ar Jesaju Berlinu par viņa bērnības iespaidiem, piedzīvojot revolūciju Pēterburgā, ģimenes pārcelšanos uz Lielbritāniju un viņa integrāciju britu sabiedrībā, un to, kā  piedzīvotais ietekmēja viņa uzskatus un idejas. 
18.00 – 19.40 Vienpadsmitā Jesajas Berlina piemiņai veltītā lekcija “Jesaja Berlins, vēsture un mūsdienu pasaule”, kuru lasīs Prof. Mārgareta Makmilana, Toronto Universitātes vēstures profesore un Oksfordas Universitātes emeritētā profesore starptautiskajā vēsturē. Būs iespēja dzirdēt arī Goda patroneses Prof. Dr. Vairas Vīķes-Freibergas ievadrunu.

Pasākumi norisināsies angļu valodā ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā. Ieeja brīva, uzrādot bezmaksas biļeti, kuru var iegūt šeit.