Pievienojies akcijai “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”
08.04.2022

Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā aicina ikvienu paust atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā, piedaloties akcijā “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”.  

Akcijas dalībnieki aicināti dalīties vēl visu maiju sēt saulespuķes, lolot stādiņu un gaidīt labāku nākotni kopā. Raugoties, kā dīgst saulespuķes stāds un rūpējoties par to, kopā gaidīsim labvēlīgas debesis, gaismu un siltumu, lai saulespuķe varētu mierīgi dzīt saknes zemē - tāpat kā Ukrainas tauta savā brīvajā valstī un Eiropas Savienības sastāvā.


Kā piedalīties akcijā:

1. Līdz jūnija vidum sēt saulespuķes zemē un lolot asniņu līdz izaug zieds. Sēt var savā piemājas dārziņā vai vietās, kur pievienota atpazīstamības zīme “Šeit ir vieta Tavai saulespuķei”.

2. Dalīties ar savu saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi, kā arī savu saulespuķu dārzu fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #SaulespuķesUkrainai, #UkrainaEiropā un #VienotiEiropā.

Ar saulespuķu sēšanas un audzēšanas instrukciju var iepazīties šeit. 

Akcijas vizuālie materiāli, ko aicinām izmantot savā komunikācijā un izplatīt tālāk, lai saulespuķes zied visās Latvijas malās, atrodami šeit: ej.uz/SaulespukesUkrainai. 


Kāpēc šāda akcija?

Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem, tāpēc pēdējā mēneša laikā saulespuķes cilvēkiem dažādās pasaules malās ir kļuvušas par vienu no Ukrainas brīvības un solidaritātes atbalsta zīmēm. Tajā pašā laikā zināms, ka darbošanās dārzā spēj mierināt prātu un sirdi – dārza terapija daudzviet pasaulē tiek izmantota, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt psiholoģiskus pārdzīvojumus un traumas, tai skaitā arī posttraumatiskā stresa sindromu.

Šajā laikā, kad savās mājās, skolās un darbavietās uzņemam cilvēkus no Ukrainas un ik dienu saņemam ziņas par Krievijas armijas pastrādātiem prātam neaptveramiem noziegumiem, dabas terapija var palīdzēt arī mums. Rūpes par stādiem un iespēja sekot līdz saulespuķes asna dīgšanai var sniegt mierinājumu, kā arī ticību, ka puķes uzziedēs pasaulē, kurā karš jau būs beidzies un mēs piedalīsimies Ukrainas atjaunošanas darbos.