Pievienojies akcijai “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”
08.04.2022

Latvijas Pilsoniskā alianse un Eiropas Kustība Latvijā aicina pievienoties akcijai “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, kurā ikviens cilvēks, organizācija un darba kolektīvs aicināti sēt un audzēt saulespuķu stādiņus.  Akcijas mērķis ir paust atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā. 

Šajā laikā, kad savās mājās, skolās un darbavietās uzņemam cilvēkus no Ukrainas un ik dienu saņemam ziņas par Krievijas armijas pastrādātiem prātam neaptveramiem noziegumiem, dabas terapija var palīdzēt arī mums. Rūpes par stādiem un iespēja sekot līdz saulespuķes asna dīgšanai var sniegt mierinājumu, kā arī ticību, ka puķes uzziedēs pasaulē, kurā karš jau būs beidzies un mēs piedalīsimies Ukrainas atjaunošanas darbos.


Kā piedalīties akcijā:

1. Līdz aprīļa otrās nedēļas beigām sēt saulespuķes kastītēs/ podiņos uz palodzes vai siltumnīcā, dēstus kopjot un lolojot līdz maija sākumam, kad būs iesilusi zeme un saulespuķes varēs izstādīt dārzā, dobē vai uz balkona.

2. Vai – sagaidīt maiju un sēt saulespuķu sēklas jau tieši zemē.

3. Piedalīties saulespuķu stādīšanas vai sēšanas akcijā maija sākumā.

4. Dalīties ar savu saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi, kā arī savu saulespuķu dārzu fotogrāfijām sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #SaulespuķesUkrainai, #UkrainaEiropā un #VienotiEiropā.

Ar saulespuķu sēšanas un audzēšanas instrukciju var iepazīties šeit

Akcijas vizuālie materiāli, ko aicinām izmantot savā komunikācijā un izplatīt tālāk, lai saulespuķes zied visās Latvijas malās, atrodami šeit: ej.uz/SaulespukesUkrainai


Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem, tāpēc pēdējo mēnešu laikā saulespuķes cilvēkiem dažādās pasaules malās ir kļuvušas par vienu no Ukrainas brīvības un solidaritātes atbalsta zīmēm. Tajā pašā laikā zināms, ka darbošanās dārzā spēj mierināt prātu un sirdi – dārza terapija daudzviet pasaulē tiek izmantota, lai palīdzētu cilvēkiem pārvarēt psiholoģiskus pārdzīvojumus un traumas, tai skaitā arī posttraumatiskā stresa sindromu.