Piedalies akcijā “ Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” Rīgā!
21.08.2020

Solidarizējoties ar Baltkrievijas tautas brīvības un demokrātijas centieniem, kā arī atzīmējot Baltijas ceļa 31. gadadienu, aicinām Latvijas iedzīvotājus 23. augustā piedalīties solidaritātes akcijā “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” Rīgā. 

Atbalsta akcijas ietvaros plkst. 12.00 – 13.00 tiks veidota cilvēku ķēde no Brīvības pieminekļa līdz Tautas frontes muzejam un ikviens pasākuma dalībnieks var iestāties jebkurā cilvēka ķēdes posmā un stiprināt to ar savu klātbūtni (Ceļa maršruts: Brīvības laukums – Kaļķu iela – Vaļņu iela – Audēju iela – Vecpilsētas iela). Ar ceļa maršruta karti iespējams iepazīties šeit

Ņemot vērā COVID-19 piesardzības pasākumus, aicinām ievērot 2m un nesadoties rokās, un ievērot citus epidemioloģiskos drošības nosacījumus. Pasākumu dalībnieki aicināti ņemt līdzi baltsarkanbaltos Baltkrievijas un Latvijas karogus, kā arī ģērbties baltās drēbēs. Tautas frontes muzeja durvis no plkst. 12.00 būs atvērtas interesentiem, sniedzot iespēju bez maksas, gida pavadībā apskatīt arī muzeja ekspozīciju, kuras daļa ir veltīta arī akcijai “Baltijas ceļš”.

Šādas ķēdes tiks organizētas visos Latvijas novados, lai pēc tam iedzīvotāji dotos uz Viļņu, kur akcijā “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai” vienosies visi Baltijas iedzīvotāji, veidojot solidaritātes ķēdi no Lietuvas galvaspilsētas Viļņas līdz Baltkrievijas robežai. Līdzīgas solidaritātes akcijas 23. augustā notiks arī Igaunijā, Ukrainā, Gruzijā, Lielbritānijā, Itālijā un citviet pasaulē. 

Papildus informācija personām, kas pēc solidaritātes ķēdes dosies uz Lietuvu, lai piedalītos “Baltijas ceļš Brīvību Baltkrievijai”:

aicinājums ievērot visus epidemioloģiskos drošības nosacījumus un Lietuvas teritorijā lietojot arī sejas aizsargmaskas;

dalībnieki aicināti ņemt līdzi baltsarkanbaltos Baltkrievijas un Latvijas karogus, kā arī ģērbties baltās drēbēs;

  •   solidaritātes ķēdes dalībniekiem ir iespēja piedalīties pasākumā,  turot rokās posterus, kas sagatavoti īpaši šai akcijai.    Posterus meklēt šeit: https://failiem.lv/u/rsmfe54e. 

Lai gan ir mazināti atsevišķi COVID-19 izplatības vājināšanai noteiktie ierobežojumi, tai skaitā sabiedriskajā transportā vairs nav obligāti jālieto mutes un deguna aizsegs, un automašīnās var atrasties personas no vairākām mājsaimniecībām, tomēr aicinām rūpīgi izvērtēt riskus un izlemt, vai doties vienā transportā ar personām ārpus savas mājsaimniecības. Tāpat aicinām iedzīvotājus izmantot lietotni “Apturi Covid”, lai ātrāk uzzinātu, vai persona ir bijusi kontaktā ar Covid-19 saslimušo. Par transporta iespējām var uzzināt vai informēt citus arī https://ej.uz/braucfreedomway. Iespēju nokļūt uz akcijas norises vietu Viļņā atbalsta arī auto nomas uzņēmums CityBee, sniedzot pasākumu dalībniekiem 20% atlaidi auto nomai. Plašāku informāciju par pasākumu var atrast šeit: https://ej.uz/Freedomway