Notiks debates par mākslīgā intelekta nākotni
26.04.2021

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Sabiedriskās politikas centrs “Providus” piektdien, 30.aprīlī, pl. 15.00-16:30 rīko debates:  “Vai mākslīgais intelekts 30 gadu laikā līdz nepazīšanai pārveidos pasauli?"

Debašu dalībnieki:

  • Ivars Ijabs, Eiropas Parlamenta deputāts, "Renew Europe",
  • Ieva Ilvesa, Valsts prezidenta padomniece informatīvās telpas un digitālās politikas jautājumos,
  • Andrejs Vasiļjevs, tehnoloģiju uzņēmuma TILDE valdes priekšsēdētājs,
  • Pauls Miklaševičs, BlueOrange aktīvu pārvaldīšanas direktors.

Debates moderēs sabiedriskās politikas centra “Providus” direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Šīs ir otrās debates sešu debašu ciklā par Eiropas nākotni. Debašu tēmas apzināti skar 30–50 gadu tālu nākotni, lai jau šobrīd mēģinātu prognozēt pasaules galvenās tendences un to diktētās izmaiņas kā Latvijai, tā visai Eiropai. Būtiskākās starp turpmāko diskusiju tēmām: klimata pārmaiņu prognozes, mākslīgā intelekta ietekme, naudas nākotne.

Debates tiks rīkotas pēc Oksfordas debašu principa, diviem dalībniekiem pārstāvot viedokli, ka mākslīgais intelekts 30 gadu laikā padarīs pasauli nepazīstamu, otriem diviem dalībniekiem – pret šo tēzi iebilstot. Debašu dalībnieki ne obligāti debatēs pārstāv paši savu viedokli.

Debates tiek rīkotas platformā ZOOM, un to tiešsaiste būs redzama Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā, kā arī LSM.lv

Debates tiek organizētas projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros. Konference par Eiropas nākotni ir sākusies šogad, tās ietvaros visās Eiropas Savienības valstīs tiks apspriesti tuvākajos gados Eiropas Savienībai nepieciešamie institucionālie uzlabojumi. 


uploaded pictureuploaded picturePasākums notiek projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu. 

Debates līdzfinansē Frīdriha Eberta fonds.