LPA tiksies ar atbildīgajām iestādēm, lai pārrunātu NVO apgrūtināto sadarbību ar bankām
10.07.2020

Ņemot vērā 30. jūnijā notikušās NVO e-tikšanās laikā paustās NVO pārstāvju bažas par banku attieksmes pasliktināšanos pret nevalstisko sektoru un NVO aptaujas sākotnējiem rezultātus, Latvijas Pilsoniskā alianse nosūtīja Latvijas Republikas Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai, Finanšu ministrijai, Tieslietu ministrijai, Finanšu un kapitāla tirgus uzraudzības komisijai, Finanšu izlūkošanas dienestam un Finanšu nozares asociācijai aicinājumu uz tikšanos (skatīt šeit), lai pārrunātu apgrūtināto nevalstisko organizāciju sadarbību ar kredītiestādēm, kas, iespējams, ir radusies pēc Finanšu izlūkošanas dienesta ziņojuma “Juridisko personu un nevalstisko organizāciju noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas riski”. 

Uz Latvijas Pilsoniskās alianses aicinājumu tikties un pārrunāt nevalstiskā sektora sadarbību ar bankām, adresāti ir atsaukušies un 15.jūlijā notiks NVO tikšanās ar atbildīgajām iestādēm.

Kā iepriekš informējām, Latvijas Pilsoniskā alianse sagatavoja un komunikācijas tīklos publicējusi aptaujas anketu par biedrību un nodibinājumu sadarbību ar bankām. Sākotnējie aptaujas dati liecina, ka 18,8 % respondentu ir saskārušies ar grūtībām atvērt norēķinu kontu bankā. Aicinām nevalstiskās organizācijas turpināt mūs informēt, sūtot uz e-pastu alianse@nvo.lv jautājumus vai komentārus par biedrības vai nodibinājuma pieredzi sadarbībā ar bankām, aizpildīt aptaujas anketu, kas pieejama šeit, kā arī padalīties ar to savos komunikācijas tīklos, lai iegūtu pēc iespējas vairāk biedrību un nodibinājumu atbildes. Jūsu sniegtās atbildes ļaus izdarīt padziļinātākus secinājumus par banku sadarbību ar nevalstisko sektoru.