LPA darba kārtībā
09.02.2024

Atskats uz nedēļu no 5. līdz 9. februārim

Pirmdien, 5. februārī

 • Notika LPA biroja sapulce.
 • Valmierā notika diskusija ar potenciālajiem Eiropas Parlamenta deputātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni. 

Otrdien, 6. februārī

 • LPA politikas koordinatore L. Putāne piedalījās Sociālo un darba lietu komisijas sēdē, kurā tika skatīti grozījumi likumā “Brīvprātīgā darba likums”. Turpmāk par Brīvprātīgā darbu atbildīgā būs Labklājības ministrija, savukārt Nodarbinātības valsts aģentūra atbilstoši savai kompetencei sniegs informatīvu un konsultatīvu atbalstu. Kā arī pēc likuma grozījumos noteiktā, darbu uzsāks Brīvprātīgā darba konsultatīvā padome, kuras galvenie uzdevumi būs noteikt ikgadējos stratēģiskos darbības virzienus brīvprātīgā darba jomā, koordinēt iesaistīto pušu sadarbību un izstrādāt priekšlikumus brīvprātīgā darba politikas attīstībai un tās īstenošanai. 

Trešdien, 7. februārī

 • Notika LPA biroja sapulce par projektu rezultātiem.
 • LPA direktore K. Zonberga tiksās ar Ričardu Kehnelu (Richard Kuehnel) no Eiropas Komisijas komunikācijas ģenerāldirektorāta, lai diskutētu par tādām tēmām kā demokrātija, pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā, Eiropas vērtības, pilsoņu līdzdalība un integrācija.
 • LPA direktore K. Zonbergai, biroja vadītājai A. Īvānei un SA vadītājai A. Pētersonei bija tikšanās ar ASV vēstniecību par balvas “Cilvēka izaugsmei” ceremonijas rīkošanu 2024. gadā. 
 • LPA direktore K. Zonberga, sabiedrisko attiecību vadītāja A. Pētersone piedalījās sapulcē ar biedrībām “Gribu palīdzēt bēgļiem” un “Eiropas kustība Latvijā” par 24. februāra mītiņu Ukrainas atbalstam “Kopā līdz uzvarai!”. Plašāka informācija par mītiņu pieejama šeit
 • LPA politikas koordinatore L.Putāne Tieslietu ministrijai nosūtīja LPA izveidoto atzinumu par “Pasākumu plāna noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas, terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanai 2023.gadam”, kurā sniedza atbildi par  LPA īstenotajām aktivitātēm pasākumu īstenošanai 2023.gadā. 

Ceturtdien, 8. februārī

 • LPA politikas koordinatore L. Putāne piedalījās Valsts sekretāru sanāksmē, kurā tika skatīts informatīvais ziņojums “Par atbildības noteikšanu par "Komisijas paziņojumu Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai par demokrātijas aizsardzību””. Valsts sekretāru sanāksmes laikā iesaistītās puses nespēja vienoties par galveno ministriju, kas uzņemsies atbildību, tādēļ šo jautājumu nolēma skatīt Ministru kabineta sēdē. 
 • LPA direktore K. Zonberga piedalījās Demokrātijas akadēmijas pirmā mācību gada noslēguma un turpmākās nākotnes iniciatīvu stiprināšanas pasākumā " Demokrātija un pilsoniskā sabiedrība. Ietekme un gūtais nākotnei." 
 • LPA direktore K. Zonberga piedalījās MONEYVAL darba grupas sēdē. lai sagatavotos Eiropas Padomes Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas pasākumu novērtēšanas ekspertu komitejas (MONEYVAL) 6. novērtēšanas kārtai. Sēdes darba kārtībā bija iekļauta iepazīstināšana ar MONEYVAL darba grupas plānotajiem darbiem un to termiņiem, kā arī diskusija par atbilstību Finanšu darījumu darba grupas (FATF) rekomendācijām Nr. 24 un Nr. 25, kas attiecas uz juridiskām personām un juridiskajiem veidojumiem.
 • LPA biroja vadītājai A. Īvānei bija sapulce ar LAPAS par noslēguma semināru, kurā piedalīsies noturības eksperts Vitālijs Rakstiņš un apmeklētājiem būs iespējams iepazīties ar Ukrainas praktiskās pieredzes stāstiem. Reģistrēties dalībai apmācībām var šeit.

Piektdien, 9. februārī

 • Daugavpilī notika diskusija ar potenciālajiem Eiropas Parlamenta deputātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni. Diskusija notika New East Kultūras Institūta telpās, 18. novembra ielā 41a. Dalībai pēdējai no diskusijām Jelgavā, 16. februārī, var pieteikties šeit
 • Daugavpils Valsts ģimnāzijā LPA direktore K. Zonberga vadīs prezentāciju par demokrātiju un Demokrātijas indeksu, kā arī sniegs interviju par Latvijas Pilsoniskās alianses aktivitātēm, projektiem un plāniem Daugavpils radio “Alise Plus”.Plānotais nedēļā no 12. līdz 16. februārim

Pirmdien, 12. februārī

 • Notiks LPA biroja sapulce.
 • LPA direktore K. Zonberga, biroja vadītāja A. Īvāne un SA vadītāja A. Pētersone tiksies par pasākuma “Vēlētava” radītajām idejām, kā arī ASNS platformas izveidi.
 • Notiks LPA interešu pārstāvības tikšanās.

Otrdien, 13. februārī

 • LPA politikas koordinatore L. Putāne piedalīsies Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē, darba kārtībā – grozījumi Biedrību un nodibinājumu likumā un Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likumā.
 • LPA politikas koordinatore L.Putāne piedalīsies Ministru kabineta sēdē, kurā plānots skatīt Informatīvo ziņojumu “Par atbildības noteikšanu par "Komisijas paziņojumu Eiropas Parlamentam, Padomei, Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejai un Reģionu komitejai par demokrātijas aizsardzību””. 
 • LPA direktore K. Zonberga piedalīsies Rīgas valstspilsētas pašvaldības sanāksmē par 24. februāra mītiņa organizēšanu. 
 • LPA biroja vadītāja A. Īvāne tiksies ar “Sortition Foundation” par Eiropas pilsoņu paneļdiskusijām.

Trešdien, 14. februārī

 • Notiks AIF biroja sanāksme.

Ceturtdien, 15. februārī

 • LPA politikas koordinatore L. Putāne piedalīsies Valsts sekretāru sanāksmē. 
 • LPA direktore K. Zonberga tiksies ar nevalstisko organizāciju pārstāvjiem pirms Memoranda padomes sēdes.

Piektdien, 16. februārī

 • Jegavā notiks noslēdzošā diskusija ar potenciālajiem Eiropas Parlamenta deputātiem par Eiropas Savienību, tās vērtībām un nākotni. Diskusija notiks Zemgales reģiona kompetenču attīsības centrā, Svētes ielā 33, aicinām tai pieteikties dalībai šeit.
 • Notiks jau trešā satikšanās cikla "Viesistaba" nodarbība, kuru vadīs LPA Padomes priekšsēdētājs Georgs Rubenis. Šī pilotprojekta mērķis ir palīdzēt vadītājiem izpētīt pašiem sevi, stiprināt savu labbūtību ar teorētiskām zināšanām un praktiskiem vingrinājumiem, vienlaikus iegūstot atbalsta plecu no citiem vadītājiem. Šajā nodarbībā būs ieskats Kena VIlbera (K. Wilber, ASV) “Integrālajā teorijā” un viņa dibinātā Integrālā institūta (ASV) izpratnē par cilvēka apziņas "elementiem", to savstarpējām attiecībām un lomu cilvēka izaugsmē. Aicinām LPA biedrus pieteikties nodarbībai, aizpildot e-pastos atsūtīto reģistrācijas anketu, vai rakstot uz alianse@nvo.lv.


Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.
uploaded picture