LPA darba kārtībā
26.05.2023

Atskats uz nedēļu no 22. līdz 26. maijam

Pirmdiena, 22. maijs

uploaded pictureLPA direktore Kristīne Zonberga piedalījās intervijā ar Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas izpētes grupu, lai pārstāvētu Latvijas pilsoniskās sabiedrības viedokli par to, kā tiek īstenots Atveseļošanas un noturības mehānisms (ANM). Sniegtais viedoklis tiks izmantots, lai sagatavotu vidusposma ziņojumu par ANM ieviešanu, novērtējot instrumenta agrīno īstenošanu no sociālo partneru un pilsoniskās sabiedrības organizāciju skatpunkta, īpašu uzmanību pievēršot organizētas pilsoniskās sabiedrības pievienotajai vērtībai ANM īstenošanā, kā arī efektivitātei un nozīmīgumam tā mērķu sasniegšanā.

 • Notika LPA biroja sanāksme. 


Otrdiena, 23. maijs 

 • Kristīne Zonberga vadīja AIF padomes sēdi, kurā skatītas un apstiprinātas Divpusējās sadarbības iniciatīvas.
 • Kristīne Zonberga vadīja NVO tikšanos par 2024. gada budžetu, kurā kopīgi formulētas sektoram būtiskākākās programmas un nepieciešamais finanšu apjoms, kā arī notikusi vienošanās par kopīgu interešu pārstāvības plānu.


Trešdiena, 24. maijs 

Kristīne Zonberga piedalījās tikšanās reizē ar jaunā Memoranda padomes sastāvu par Memoranda padomes darba kārtību. 


uploaded pictureCeturtdiena, 25. maijs

 • Latvijas Pilsoniskās alianses direktore Kristīne Zonberga, Latvijas Platforma attīstības sadarbībai - LAPAS direktore Inese Vaivare un Gribu palīdzēt bēgļiem valdes locekle Linda Jakobsone-Gavala ciemos uzņēma Ukrainas vēstnieku Latvijā Anatoliju Kucevolu un Ukrainas parlamenta deputātes Mariia Mezentseva un Yevheniia Kravchuk. Tikšanās reizē pārrunāts Latvijas pilsoniskās sabiedrības un valdības sniegtais atbalsts Ukrainai un ukraiņiem, kā arī nepieciešamais turpmākais atbalsts un sadarbība, t.sk noturībspējas stiprināšanā.
 • Kristīne Zonberga tikās ar LAPAS direktori Inesi Vaivari, lai pārrunātu civilās aizsardzības un noturības jautājumus. 


Piektdiena, 26. maijs

 • Kristīne Zonberga piedalījās Eiropas Parlamenta biroja Latvijā rīkotajā erudīcijas spēlē “Gudrāks ar deputātu”, uzdodot jauniešiem vienu no trešās kārtas jautājumiem par demokrātiju. Vai Tu zini atbildi uz jautājumu: “'Kura ir atzīta par demokrātiskāko valsti pasaulē saskaņā ar Demokrātijas indeksu 2022?”


Plāni nedēļai no 29. maija līdz 2. jūnijam 

Pirmdiena, 29. maijs 

 • Notiek LPA biroja sanāksme.
 • Kristīne Zonberga piedalās tikšanā par grozījumiem Brīvprātīgā darba likumā, kurā piedalīsies pārstāvji no NVO, Saeimas, Labklājības ministrijas, Ekonomikas ministrijas un citām iestādēm. 


Otrdiena, 30. maijs 

 • Kristīne Zonberga vadīs AIF padomes sēdi, kurā tiks skatīts jautājums par informatīvo kampaņu. 
 • Kristīne Zonberga piedalīsies European Civic Forum nacionālo platformu tikšanās reizē, kurā tiks pārrunātas aktualitātes saistībā ar 2024. gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām, aktualitātes saistībā ar Eiropas Komisijas izstrādāto Demokrātijas pakotni un Mākslīgā intelekta likumu (AI Act), kā arī ES Pamattiesību hartas piemērošana ES fondu uzraudzībā un ieviešanā. 


Trešdiena, 31. maijs 

 • Kristīne Zonberga piedalīsies Memoranda padomes sēdē, kas notiks jaunajā Memoranda padomes sastāvā. Sēdē plānota saruna ar Ministru prezidentu K. Kariņu par aktualitātēm nevalstisko organizāciju sadarbībā ar valsts pārvaldi.


Piektdiena, 2. jūnijs 

 • Kristīne Zonberga piedalīsies Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes Sabiedriski konsultatīvā foruma sanāksmē. Sanāksmē plānots pārrunāt Latvijas sabiedrisko mediju sabiedriskā labuma izvērtēšanas metodoloģijā balstītās iedzīvotāju aptaujas 2023. gada rezultātus, kā arī novērtēt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu – VSIA “Latvijas Radio” un VSIA “Latvijas Televīzija” – sabiedriskā pasūtījuma 2022. gada plāna atskaites.