LPA aicina Finanšu ministriju un Tieslietu ministriju risināt NVO tiesiskā regulējuma problemātiku
10.07.2020

7.jūlijā Latvijas Pilsoniskā alianse nosūtīja vēstuli Finanšu ministrijai un Tieslietu ministrijai, aicinot to pārstāvjus uz tikšanos, lai pārrunātu biedrību un nodibinājumu tiesiskā regulējuma pilnveidošanas nepieciešamību un esošā piemērošanas prakses problemātiku.

Vēstulē Latvijas Pilsoniskā alianse atgādina, ka Finanšu ministrija no 2019.gada septembra līdz novembrim organizēja domnīcas par sabiedriskā labuma sistēmas pilnveidošanu, kuru rezultātā tika izstrādāti priekšlikumi ne tikai sabiedriskā labuma sistēmas pilnveidošanas koncepcijai, bet arī identificēti turpmākie soļi biedrību un nodibinājuma kopumā tiesiskās vides uzlabošanai, tai skaitā, kā risināt to, ka nevalstiskajā sektorā darbojas juridiskai formai vai saturam neatbilstoši dalībnieki. Tomēr konkrētas darbības priekšlikumu tālākai virzībai nav sekojošas.

Nepilnīgā tiesiskā bāze un piemērošanas prakse bijis arī iemesls, lai biedrībām un nodibinājumiem neizveidotu Covid-19 radītās krīzes mazināšanai paredzētu atbalsta programmu. Nepamatoti Finanšu ministrija arī vēlas nevalstisko organizāciju atbalsta programma krīzes pārvarēšanas konkursa nolikumā iekļaut atsauci uz Komercdarbības atbalsta kontroles likuma 5. pantu, kas nozīmē bezpeļņas organizācijas pielīdzināt komercdarbībai. Ar vēstules tekstu var iepazīties šeit.