Līdzdalības iespējas
15.09.2023

Latvijas Pilsoniskā alianse ir apkopojusi informāciju par potenciāliem nevalstiskajam  sektoram aktuāliem jautājumiem, Tiesību aktu portālā publicētajiem normatīvo aktu projektiem un Saeimas komisiju darba kārtībām. Aicinām organizācijas būt aktīvām, sniegt atzinumus un piedalīties sēdēs, lai pārstāvētu intereses.

Aktuālākais TAP portālā


Aktuālākais Saeimas komisiju darbībā

  • Otrdien, 19.septembrī plkst. 10:00 Tautsaimniecības, agrārās, vides un regionālās politikas komisija diskutēs par nekavējošu valdības rīcību netaisnīgo, nesamērīgo un pret iedzīvotajiem vērsto jauno elektroenerģijas Sadales Tīklu tarifu atcelšanu; un par uzdevumu Ministru kabinetam nekavējoties risināt elektrības tīkla tarifu pieauguma mazināšanu. Vairāk informācijas šeit.
  • Otrdien, 19.septembrī plkst. 10:00 Sociālo un darba lietu komisija apskatīs grozījumus Sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības likumā. Vairāk informācijas šeit.
  • Otrdien, 19.septembrī plkst. 10:00 Izglītības kultūras un zinātnes komisijas sēdes darba kārtībā ir vairāki likumprojekti, tai skaitā Grozījumi Izglītības likumā galvenokārt saistībā ar izglītības sistēmas finansēšanu. Vairāk informācijas šeit
  • Otrdien, 19.septembrī plkst. 12:00 Publisko izdevumu un revīzijas komisija spriedīs par mērķēto atbalstu energoresursu sadārdzinājuma segšanai mājsaimniecībām. Vairāk informācijas šeit
  • Trešdien, 20.septembrī plkst. 10:00 Tautsaimniecības, agrārās, vides un regionālās politikas komisijas sēdē tiks pārrunāti grozījumi Dzīvnieku Aizsardzības likumā, grozījumi Valsts meža denesta likumā un Energoapgādes izmaksu atbalsta likums. Vairāk informācijas šeit.


Kur meklēt papildus informāciju?

  • informācija par Vecāko amatpersonu sanāksmēs apstiprinātajiem EK politikas dokumentiem par ES tiesību aktu projektiem (no iknedēļas COM tabulām), pieejama šeit;
  • ar Ministru kabineta iknedēļas darba kārtību varat iepazīties šeit;
  • aktuālie normatīvo aktu projekti, kuri nodoti publiskai apspriešanai, apskatāmi šeit;
  • Saeimas mājaslapā ir pieejama jauna sadaļa “Aktuālie likumprojekti”, kurā ērtā un pārskatāmā veidā ikviens var sekot līdzi parlamenta dienaskārtības aktuālajiem likumprojektiem.


Latvijas Pilsoniskā alianses sagatavotā informācija par to, kā rakstīt atzinumus, atrodama šeit.  Sabiedrības pārstāvji un nevalstiskās organizācijas aicinātas izmantot TAP portāla publisko vidi šeit, Valsts kanceleja ir sagatavojusi video par katru no iespējām TAP portāla publiskajā vidē. Video pamācības pieejamas šeit. Dalību MK un VSS sēdēs var pieteikt TAP portāla publiskajā vidē (video pamācība šeit). Savukārt dalība Saeimas komisiju sēdēs jāpiesaka, rakstot uz attiecīgās komisijas e-pastu, kuras adresi varat atrast šeit. Pilnais Saeimas komisiju darba grafiks pieejams šeit.