Latvijas Atveseļošanās un noturības plāns: vai mazinās sociālo nevienlīdzību?
07.04.2021

Latvijas Pilsoniskās alianse, Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Frīdriha Eberta fonds š.g 9.aprīlī plkst. 10.00 organizē diskusiju “Latvijas Atveseļošanās un noturības plāns: vai mazinās sociālo nevienlīdzību?”.  

Diskusijā piedalīsies koalīcijas partiju pārstāvji, kuri visciešāk bija iesaistīti plāna veidošanā, kā arī sabiedrisko organizāciju pārstāvji, kuri pārrunās Latvijas izstrādāto piedāvājumu Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plānam un šī plāna sociālo dimensiju. Sarunas laikā ir plānots rast atbildes, kā plānā iekļautās aktivitātes risinās sociālās nevienlīdzības jautājumus gan uzreiz pēc krīzes, gan ilgtermiņā.

Diskusija tiek rīkota platformā Zoom, un tiešsaiste būs redzama Latvijas Pilsoniskās alianses, Providus un Frīdriha Eberta fonda Facebook lapās.  

Diskusiju moderēs žurnālists, Latvijas Radio 1 raidījumu vadītājs, Aidis Tomsons. Dalību diskusijā ir apstiprinājuši:  

- Ints Dālderis (Jaunā Vienotība), Finanšu ministra padomnieks,

- Gatis Eglītis (Jaunā konservatīvā partija), Saeimas deputāts,

- Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība), Ministru prezidenta padomnieks demogrāfijas jautājumos,

- Dace Bluķe (Attīstībai/Par), Vides aizsardzības un reģionālās attīstības parlamentārā sekretāre,

- Māris Možvillo (KPV LV), Saeimas deputāts,

- Iveta Kažoka, domnīcas PROVIDUS direktore,

- Inese Vaivare, Latvijas platformas attīstības sadarbībai direktore.  


Diskusijas ierakstu iespējams noskatīties šeit: https://fb.watch/4LS3fGrf7c/ 
 
*2021. gada 11. februārī Eiropas Padome pieņēma regulu par Atveseļošanas un noturības mehānisma (ANM) izveidi 672,5 miljardu  eiro apjomā. ANM mērķis ir palīdzēt dalībvalstīm pievērsties Covid-19 pandēmijas ekonomiskajām un sociālajām sekām, vienlaikus nodrošinot, ka to ekonomikā notiek zaļā un digitālā pārkārtošanās. Lai saņemtu ANM finansējumu, dalībvalstīm ir jāizstrādā un līdz 30.aprīlim Eiropas Komisijā jāiesniedz nacionālie Atveseļošanas un noturības plāni. Latvijai garantēti pieejamais finansējums ir 1,65 miljardi eiro, no tiem 20% - 330 miljonus eiro plānots novirzīt nevienlīdzības mazināšanai.