Konference: Tā ir arī mūsu nauda! Ko darīt, lai Eiropas Savienības fondu investīcijas Latvijā būtu pārdomātākas?
23.02.2024

23. februārī Saeimā notika konference, kurā diskutēja, kā Latvijā labāk ieguldīt Eiropas Savienības fondu naudu.

Konferences galvenais mērķis - uzlabot veidu, kā Latvijā tiek investēti Eiropas Savienības fondu līdzekļi. Konferences diskusijās lēmumu pieņēmēji, uzraugi un NVO aktīvisti izrunās līdzšinējo sadarbības pieredzi, kā arī meklēja veidus tam, lai veicinātu visu sabiedrības interešu grupu sekmīgu līdzdarbošanos. Tāpat konferencē pieskārās pēdējo gadu problēmjautājumiem, kas skar NVO iespējas jēgpilni iesaistīties: it sevišķi kontekstā ar interešu konfliktu regulējumu, kā arī Atveseļošanās fonda programmēšanu un ieviešanas uzraudzību.

Konferenci atklāja komisijas priekšsēdētāja Viktorija Baire un Finanšu ministrijas parlamentārā sekretāre Karina Ploka. Savukārt par to, kā Latvijas nevalstiskās organizācijas līdz šim iesaistījušās ES fondu programmēšanā un ieviešanas uzraudzībā, runāja biedrības “Zaļā brīvība” pārstāvis Maksis Apinis.

Konferencē notika divas diskusijas. Pirmajā diskusijā dalībnieki sprieda par ES fondu sadales mācībām – par to, cik pārskatāmi līdz šim ir programmēti un ieviesti ES fondi, kā arī par to, ko no iepriekšējās prakses vajag vai nevajag pārņemt nākotnē. Savukārt otrās diskusijas dalībnieki runāja par sabiedrības iespējām uzraudzīt ES fondu izlietojumu. Pilna pasākuma programma pieejama šeit. Plašāk uzzini šeit