Kā ietekmēt Eiropas Savienības pieņemtos lēmumus?
30.04.2021

2021.gadā sākas Konference par Eiropas nākotni, kuras ietvaros Eiropas Savienības pilsoņi spriedīs par veidiem, kā uzlabot Eiropas Savienības darbību. Taču pirms veikt pārmaiņas, cik labi mēs saprotam to, kā Eiropas Savienība funkcionē šobrīd? 

Lai uzlabotu Latvijas pilsonisko aktīvistu zināšanas, kā arī iespējas šogad ar jēgu iesaistīties Eiropas nākotnes veidošanā, domnīca Providus un Latvijas Pilsoniskā alianse rīko tiešsaistes kursu par Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanā. Kursu drīkst apmeklēt ne tikai nevalstisko organizāciju pārstāvji, bet katrs, kuru interesē Eiropas Savienība un kurš jebkad ir vēlējies padziļināti saprast tās funkcionēšanas pamatprincipus.  

Kursā kā eksperti savu redzējumu par norisēm Eiropas Savienības iekšienē sniegs tādi eksperti kā Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska padomniece Elīna Melngaile, Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputātes palīdze Aiga Grišāne, Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta direktors Mārtiņš Klīve, Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta Vispārējo un institucionālo lietu nodaļas vadītāja Anete Stīpniece-Pundore un biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un Latvijas pārstāvis EESK Andris Gobiņš.

Pieteikties kursam iespējams, aizpildot šo pieteikšanās formu.  Lūdzu ņemiet vērā, ka kursa dalībnieku skaits ir ierobežots – ja kursam pieteiksies vairāk dalībnieki, tad dalībnieku atlasei vērtēsim dalībnieku motivāciju!  Ja rodas problēma ar formas aizpildīšanu, var rakstīt arī Anitai Īvānei uz e-pastu anita@nvo.lv.     

Pieteikties kursam var līdz 2021. gada 5.maijam, plkst. 12:00. Pēc kursa noklausīšanās būs pieejami dalības apliecinājumi, tāpat daļa no kursa materiāliem būs pieejami bez maksas internetā.

 

uploaded picture


Pasākums notiek projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu.