Kā ietekmēt Eiropas Savienības pieņemtos lēmumus?
15.04.2021

2021.gadā sākas Konference par Eiropas nākotni, kuras ietvaros Eiropas Savienības pilsoņi spriedīs par veidiem, kā uzlabot Eiropas Savienības darbību. Taču pirms veikt pārmaiņas, cik labi mēs saprotam to, kā Eiropas Savienība funkcionē šobrīd?

Kursā kā eksperti savu redzējumu par norisēm Eiropas Savienības iekšienē sniegs tādi eksperti kā Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputātes palīdze Aiga Grišāne, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska padomniece Elīna Melngaile, Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta direktors Mārtiņš Klīve, Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta Vispārējo un institucionālo lietu nodaļas vadītāja Anete Stīpniece-Pundore un biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un Latvijas pārstāvis EESK Andris Gobiņš. 

Lai uzlabotu Latvijas pilsonisko aktīvistu zināšanas, kā arī iespējas šogad ar jēgu iesaistīties Eiropas nākotnes veidošanā, domnīca Providus un Latvijas Pilsoniskā alianse rīko tiešsaistes kursu par Eiropas Savienības lēmumu pieņemšanā. Kursu drīkst apmeklēt ne tikai nevalstisko organizāciju pārstāvji, bet katrs, kuru interesē Eiropas Savienība un kurš jebkad ir vēlējies padziļināti saprast tās funkcionēšanas pamatprincipus.  Pieteikties kursam iespējams, aizpildot šo pieteikšanās formu.  Lūdzu ņemiet vērā, ka kursa dalībnieku skaits ir ierobežots – ja kursam pieteiksies vairāk dalībnieki, tad dalībnieku atlasei vērtēsim dalībnieku motivāciju!  Ja rodas problēma ar formas aizpildīšanu, var rakstīt arī Anitai Īvānei uz e-pastu anita@nvo.lv 

Pieteikties kursam var līdz 2021. gada 5. maijam, plkst. 12:00.

Pēc kursa noklausīšanās būs pieejami dalības apliecinājumi, tāpat daļa no kursa materiāliem būs pieejami bez maksas internetā.NORISES
LAIKS
GALVENIE JAUTĀJUMI
5.MAIJS
PL.
17:00-20:00

  • Aizmirstiet mācību grāmatas jeb ES lēmumu pieņemšanas pamati: kādēļ lēmumi ES tiek pieņemti savādāk, nekā parasti raksta mācību grāmatās!
  • Svarīgākais, kas jāzina par to, kā mijiedarbojas Eiropas Savienības institūcijas.
  • Kuras institūcijas ir “atslēga” uz kuru no lēmumiem?
  6.MAIJS
  PL.
  17:00-20:00

   • ES un līdzīgas organizācijas: kā neapmaldīties Padomēs?
   • Jaunās ES dalībvalstu sadarbības procedūras (kuras pastāv paralēli Eiropas Savienībai).
   • Daudzu ātrumu Eiropa: padziļinātās sadarbības procedūras starp Eiropas Savienības dalībvalstīm.
   • Eiropas lēmumu lobēšanas pamatprincipi.
   12.MAIJS
   PL.
   17:00-19:00

   Padziļināts ieskats Eiropas Parlamentā:
   • Reālistisks skats “no iekšienes”. Viesos – Dace Melbārde, Eiropas Parlamenta deputāte, Aiga Grišāne – Eiropas Parlamenta deputātes palīdze.
   • Labākās lēmumu ietekmēšanas metodes.

   13.MAIJS
   PL.
   17:00-19:00
   Padziļināts ieskats Eiropas Komisijā:
   • Reālistisks skats “no iekšienes”. Viesos – Elīna Melngaile, Eiropas komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieka Valda Dombrovska padomniece.
   • Labākās lēmumu ietekmēšanas metodes.
   19.MAIJS
   PL.
   17:00-19:00
   Padziļināts ieskats Padomē un Eiropadomē:
   • Reālistisks skats no Latvijas valdības perspektīvas. Viesos – Mārtiņš Klīve, Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta direktors, kā arī Anete Stīpniece-Pundore, Ārlietu ministrijas Eiropas Savienības koordinācijas un politiku departamenta Vispārējo un institucionālo lietu nodaļas vadītāja.
   • Labākās lēmumu ietekmēšanas metodes.
   20.MAIJS
   PL.
   17:00-19:00
   Eiropas Savienības konsultatīvās komitejas:
   • Skats “no iekšienes” Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejā. Viesos – Andris Gobiņš, biedrības “Eiropas Kustība Latvijā” prezidents un Latvijas pārstāvis EESK.
   • Skats “no iekšienes” Eiropas Reģionu komitejā.


   uploaded picturePasākums notiek projekta “Gatavošanās konferencei par Eiropas nākotni” ietvaros, kuru finansē Eiropas Savienība. Tas atspoguļo tikai autora viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas izmantošanu