#Jaunaispilsonis ietvaros jaunieši turpina iepriecināt un palīdzēt
20.11.2020

Pilsoniskās izglītības programmā “Jaunais pilsonis” iesaistītās klases turpina īstenot pilsoniskās iniciatīvas arī krīzes laikā:

Zilupes vidusskolas 7. klases par godu Latvijas valsts svētkiem iepriecinājušas Zilupes sociālā aprūpes centra iemītniekus, sagatavojot viņiem svētku dāvanas un apsveikuma kartiņas.

Preiļu 2. vidusskolas 8.klases jaunieši devās uz Preiļu veco ļaužu pansionātu “Preiļi”, kur savas vizītes laikā uzkopa pansionāta telpas, klases zēni palīdzēja arī ar nelieliem remontdarbiem un jaunieši kopīgi ar pansionāta iemītniekiem pavadīja laiku.

Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas 9.c klases jaunieši pēc nodarbības ar nevalstisko organizāciju (NVO) lektoru bija izlēmuši doties uz Alūksnes dzīvnieku māju “Astes un Ūsas”, bet, diemžēl, ierobežojumu dēļ to nebija iespējams izdarīt visiem kopā, tāpēc jaunieši individuāli devās ciemos pie dzīvnieku mājas iemītniekiem un jau ir izplānojuši, ka tad, kad tas būs iespējams, dosies visa klase kopā.

Daugavpils 13.vidusskolas 7. klases skolēni izlēma atbalstīt patversmes iemītniekus, ziedojot un iegādājoties dzīvniekiem pārtiku un  to nogādāja Daugavpils dzīvnieku patversmē.

Daugavpils 10. vidusskolas abas 8. klases un 12. klase šogad Labo darbu nedēļas ietvaros ziedoja Daugavpils zoodārzam un Daugavpils Dzīvnieku patversmei “Otrā māja”, uzdāvinot našķus, augļus un dārzeņus, konservus un sauso barību, kopšanas piederumus, segas un pakaišus. Kopīgiem spēkiem bagātināja arī grāmatu stūrīti “Grāmatu koks” lasīšanai starpbrīžos. Īpaši aktīvi grāmatu ziedotāji šogad bija 8.klašu skolēni, kuriem pateicoties Grāmatu koka plaukti tiek papildināti ar bērnu krāsainajām grāmatām un enciklopēdijām. Tagad jaunieši sāk gatavoties Ziemassvētkiem un plāno radīt paštaisītas dāvanas Daugavpils Pensionāru sociālās apkalpošanas centra un Neredzīgo biedrības ciemata iedzīvotājiem.

Atgādinām, ka rudenī pie jauniešiem viesojās NVO pārstāvji un iepazīstināja ar nevalstisko organizāciju darbību, pilsonisko līdzdalību un tās nozīmi sabiedrībā. Pēc tikšanās jaunieši tika aicināti veikt kādu pilsonisko iniciatīvu, kas būtu nozīmīga savas kopienas, apkārtējās vides vai sabiedrības labklājības veicināšanā. Pilsoniskās izglītības programmas “Jaunais pilsonis” mērķis ir veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetenci, kas līdz šim nav iekļauta mācību saturā.


uploaded picture
Projektu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā.