Jau šodien norisinās desmitais sarunu festivāls LAMPA - Tur būsim arī mēs!
05.07.2024

Šajā nedēļas nogalē Cēsīs notiks desmitais sarunu festivāls "Lampa", kurā pulcēsies vadošie domātāji, lai apspriestu sabiedrībai svarīgus jautājumus un veicinātu dziļāku izpratni par Latvijas sabiedrības attīstības virzieniem 355 pasākumos, tai skaitā,  arī par demokrātijas un pilsoniskās sabiedrības jautājumem. 

  • LPA direktore K. Zonberga piedalīsies Radio “Naba” intervijā, diskutējot par Latvijas izglītības sistēmas evolūciju, studējošo lomu pilsoniskās sabiedrības veidošanā, domkrātijas vērtībām un labās pārvaldības principiem.
  • 5.jūlijā no plkst. 14.30 līdz 16.00 Kijivas kvartālā LPA direktore K. Zonberga piedalīsies biedrorganizācijas “Tavi draugi” rīkotajā diskusijā “Demokrātijas paraugstunda”. Diskusijas mērķis ir atskatīties uz Latvijas iekļaušanos ES un tās vērtību iedzīvināšanu mūsu sabiedrībā, fokusējoties uz mācībām un pilna mēroga karu Ukrainā kā katalizatoru pilsoniskās sabiedrības aktivitātes pieaugumam daļā sabiedrības. Plašāk par diskusiju šeit.
  • 5.jūlija vakarā LPA direktore ir piedalīsies Sarunu festivāla “Lampa” 10. dzimšanas dienu Cēsu Jaunās pils pagalmā.
  • Vai pilsoniskajā līdzdalībā ir vieta eksperimentiem? Ko tas maksā? Kāpēc ir vērts? – stāsti par drosmīgu uzdrīkstēšanos “lēkt nezināmajā”, aizstāvot sabiedrībai svarīgus jautājumus, to visu varēs uzzināt Norvēģu teltī 6.jūlijā no plkst. 17.00 līdz 18.00 Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) rīkotajā Humoristiskajā intervijā “Pilsoniskās līdzdalības eksperimenti”. Plašāk šeit.
  • Papildinot Humoristisko interviju, 6.jūlijā paralēli notiks arī AIF reģionālais sadarbības pasākums kopā ar "Atvērtās sabiedrības fondu" (AIF operators Igaunijā) un Igaunijas NVO tīklu. Pārstāvji no kaimiņvalsts brauc pieredzes vizītē uz Latviju, lai iepazītos ar sarunu festivāls “Lampa” un lai pārrunātu ar Latvijas organizācijām eksperimentēšanas un riskēšanas iespējas pilsoniskās sabiedrības darbā un projektu finansēšanā.
  • 6.jūlijā no plkst. 18.30 līdz 19.30 LPA direktore piedalīsies Norvēģijas Karalistes vēstniecības pieņemšanā. Plašāk šeit.


Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.

uploaded picture