Jau 10. gadu aicinām izvirzīt pretendentus balvai “Cilvēka izaugsmei”
26.05.2023

Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā līdz 14. jūnijam aicina pieteikt  pretendentus balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei”. Konkursā jau desmito gadu tiks godināti cilvēki, organizācijas un uzņēmumi, kas ar savu darbu nesavtīgi rūpējas par Latvijas sabiedrības attīstību un cilvēku izaugsmi. 

Deviņu balvas pastāvēšanas gadu laikā ir godināti 37 balvas “Cilvēka izaugsmei” saņēmēji. Laureātu vidū ir gan privātpersonas, gan uzņēmēji, gan nevalstiskās organizācijas un to pārstāvji. Iepriekšējo balvas saņēmēju vidū ir tādas personības kā kulinārijas blogeris un vairāku labdarības projektu autors Rojs Puķe, ģimeņu psiholoģiskā atbalsta centra LĪNA vadītāja Vita Kalniņa, “TechHub Riga” dibinātājs Andris Bērziņš, Galēnu pamatskolas Direktores vietniece izglītības jomā Anna Kupre, Accenture Latvijas filiāle, biedrība “Integrācija Sabiedrībai” un daudzi citi. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties konkursa mājaslapā.


Pretendentus balvai iespējams pieteikt četrās kategorijās:

  • Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  • Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  • Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  • Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.


Pieteikumus konkursam var iesniegt līdz 14. jūnijam. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā oktobrī. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketu, kurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu. Balvas pretendenti ir Latvijas un diasporas cilvēki vai Latvijā reģistrētas uzņēmējsabiedrības, biedrības un nodibinājumi. Pretendentiem iespējams balvai izvirzīt arī pašiem sevi. Foto no pagājušā gada balvas apbalvošanas ceremonijas aplūkojami šeit.