Iesēj savu saulespuķi atbalstam vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu
01.04.2022

Turpinās akcija “Saulespuķes vienotai Eiropai kopā ar Ukrainu”, kurā ikviens cilvēks, organizācija un darba kolektīvs aicināti sēt saulespuķes un stādiņus lolot līdz 9. maijam - Eiropas dienai -, kad plānota saulespuķu stādīšanas talka. Akcijas mērķis ir paust atbalstu Ukrainas tautai, Ukrainas atjaunošanai un integrācijai Eiropas Savienībā. 

Akcijā iesaistīties aicinātas arī skolas, iestādes un uzņēmumus. Akcijas dalībnieki aicināti dalīties ar savu saulespuķu sēšanas un audzēšanas pieredzi sociālajos tīklos, izmantojot tēmturus #UkrainaEiropā, #SaulespuķesUkrainai un #VienotiEiropā. Ar saulespuķu sēšanas un audzēšanas instrukciju var iepazīties šeit

Saulespuķu lauki ir viens no Ukrainas simboliem, tāpēc pēdējā mēneša laikā saulespuķes cilvēkiem dažādās pasaules malās ir kļuvušas par vienu no Ukrainas brīvības un solidaritātes atbalsta zīmēm. Un ne velti –  saulespuķe ir dzīvības un gaismas simbols. Saulespuķes priecē ne tikai ar savu skaistumu, tās spēj arī attīrīt augsni, ūdeni un gaisu. Ukrainas vēsturē saulespuķes tikušas izmantotas kā miera simbols jau iepriekš, īpašu nozīmi iegūstot 1996. gadā, kad, Ukrainai atsakoties no kodolieročiem, saulespuķes tika iestādītas bijušajā raķešu bāzē. Akciju rīko Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar Eiropas Kustību Latvijā.