Diskusijā Valmierā spriež par vēlētāju kultūru un EP vēlēšanām
09.02.2024

Pirmdien, 5. februārī, Valmierā Eiropas Parlamenta deputātu kandidāti nonāca pie vairākām atziņām: daļai iedzīvotāju ir sajūta, ka Eiropas Parlaments (EP) ir kaut kas tāls, un viņiem nav iespējas neko ietekmēt, savukārt daļa vēlētāju, kuri atrodas ārpus Latvijas, neuzskata, ka viņiem būtu vēlēšanās jāpiedalās. Kā sprieda diskusijas dalībnieki, daļa iedzīvotāju ir vīlušies un nemaz nevēlas vēlēšanās iesaistīties, turklār ir cilvēki, kas demokrātiju neuzskata par atbildību. Diskusijas dalībnieki sprieda par to, ka tradīcija piedalīties vēlēšanās tiek ieaudzināta jau ģimenē – ja ģimenē tā ir vērtība, tad jauniešiem piedalīties arī ir pašsaprotami. Būtiski, lai ievēlētie deputāti ir pamanāmi starp pārējiem EP deputātiem, kā arī liela nozīme ir deputātu atgriezeniskajai saitei vēlētājiem, lai vēlētājs zina par deputāta padarītajiem darbiem un vērtībām.  Diskusijā piedalījās šādu partiju pārstāvji: Tālis Linkaits no  “Konservatīvie”, Inese Voika no “Kustība Par!”, Artis Pabriks no “Latvijas attīstībai”, Jānis Grasbergs no “Nacionālā apvienība”, Alija Turlaja no “Progresīvie” un Harijs Rokpelnis no “Zaļo un Zemnieku savienība”. Diskusijā piedalīties tika aicinātas partijas, kuras ir ievēlētas Saeimā, ievēlētas Eiropas Parlamentā vai kuras ir publiski nosaukušas savus kandidātus šī gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās. Pēc uzaicinājuma partija izvēlas pārstāvi, kurš piedalīsies diskusijā.


Noslēdzošajai diskusijai Jelgavā var reģistrēties šeit

Pasākums notiek projekta “Svinēsim demokrātiju” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība. Šeit publicētā informācija atspoguļo tikai Latvijas Pilsoniskās alianses viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas atspoguļošanu. Janvārī un februārī tiek organizētas diskusijas kopumā piecās Latvijas pilsētās – Rīgā, Jelgavā, Kuldīgā, Valmierā un Daugavpilī. 


Pasākums notiek projekta “Svinēsim demokrātiju” ietvaros, ko finansē Eiropas Savienība. Šeit publicētā informācija atspoguļo tikai Latvijas Pilsoniskās alianses viedokli, un Eiropas Parlaments nav atbildīgs par jebkādu tajā iekļautās informācijas atspoguļošanu.


Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.

uploaded picture