Delna izveidojusi skaidrojumu kā grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” ierobežos atklātību
22.05.2020

27. aprīlī Delna nosūtīja vēstuli Izglītības un zinātnes ministrijai ar aicinājumu nevirzīt grozījumus likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonas darbībā”, ar ko paredzēts sašaurināt Valsts dibinātu augstskolu un kapitālsabiedrību padomes locekļu  amatpersonu deklarāciju publiskojamo daļu. Neskatoties uz Delnas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja iebildumiem, Ministru kabinets 2020. gada 12. maija sēdē atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegto priekšlikumu. Tagad grozījumi likumā “Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā” būs jāapstiprina Saeimai.
Ministru kabineta ieskatā grozījumi palīdzēs valsts kapitālsabiedrību padomēm piesaistīt jomas profesionāļus. Bet, vai deklarāciju publiskās pieejamības ierobežošana ir samērīgs solis, lai piesaistītu jomas profesionāļus? Vai līdzīgu argumentu tās pašas problēmas risināšanai valdība varētu gribēt attiecināt uz citām valsts amatpersonām, iestāžu vadītājiem, ministriem, tiesnešiem? Lai atbildētu uz šie un citiem jautājumiem Delna sagatavojusi skaidrojumu par grozījumu būtību un kā tie ierobežos atklātību. Ar to iespējams iepazīties šeit.