Darbam ar vardarbībā cietušajiem “Centrs Marta” piesaistīs brīvprātīgos
22.03.2024

Ik gadu palielinās to cilvēku skaits, kuri vēršas pēc palīdzības dažādās iestādēs un organizācijās, jo, iespējams, saskārušies ar vardarbību. Liepājā sieviešu tiesību aizstāvības organizācijā "Centrs Marta" pērn atbalsts sniegts vairāk nekā 300 personām. Lai varētu palīdzēt vēl vairāk cilvēkiem, centrs nolēmis piesaistīt brīvprātīgos.

Pēdējā laikā arvien vairāk cilvēku ir gatavi atklāti runāt par savām problēmām un arī lūgt palīdzību, secinājuši biedrības "Centrs Marta" pārstāvji. Visbiežāk atbalsts nepieciešams sievietēm vecumā no 30 līdz 40 gadiem, grūtniecēm, kā arī jauniešiem, kuri cietuši no vardarbības. 

"Centrs Marta" Liepājā darbojas jau kopš 2017. gada, nodrošinot sociālā darbinieka, jurista, psihologa konsultācijas bez maksas. Tās pērn sniegtas aptuveni 3000 darba stundu apmērā. Lai varētu sniegt vēl lielāku atbalstu, centrs nolēmis piesaistīt 20 brīvprātīgos. 

Brīvprātīgie palīdzēs centram darba koordinācijā, sniedzot atbalstu klientiem arī ikdienišķās lietās – palīdzēs nokļūt līdz ārstam, piegādās nepieciešamās preces, pieskatīs bērnu, palīdzēs ar dokumentu sagatavošanu vai palīdzēs strādāt ar datoru. Pagaidām brīvprātīgo komanda vēl tiek komplektēta – tiek gaidīti iesniegumi, un tikai tad notiks apmācības. Vairāk uzzināsiet LTV1 Ziņu dienesta veidotajā sižetā.