Ar 2021. gada 1. jūliju tiek uzsākta ārpakalpojuma grāmatvežu licencēšana
19.02.2021

Saeima ir pieņēmusi grozījumus likumā “Par grāmatvedību”, kas paredz ar 2021. gada 1. jūliju sākt ārpakalpojuma grāmatvežu licencēšanu. Vēršam uzmanību, ka grozījumi attiecas arī uz biedrībām un nodibinājumiem, ja grāmatvedību ved ārpakalpojuma grāmatvedis.  Tas ir, likuma grozījumi paredz, ka, lai novērstu riskus, ko tautsaimniecībai rada nekvalitatīvu grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšana, tiek ieviesta grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju licencēšana. Grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju darbības licencēšanu veiks Valsts ieņēmumu dienests. Par licences saņemšanu būs jāmaksā valsts nodeva 100 eiro apmērā. Teorētiski šādas izmaiņas var sadārdzināt grāmatvedības pakalpojuma izmaksas. 

Izmaiņas likumā noteic, ka ārpakalpojuma grāmatveži savus pakalpojumu bez licences varēs sniegt līdz 2023.gada 1.jūlijam, savukārt par ārpakalpojuma grāmatvedi bez atbilstošas profesionālās kvalifikācijas varēs strādāt līdz 2025.gada 1.jūlijam.

Uz izdevuma izplatīšanas brīdi Valsts prezidents vēl nebija izsludinājis grozījumus likumā “Par grāmatvedību”. Ar Saeimā pieņemtā likumprojekta tekstu var iepazīties šeit.