Aicinām turpināt atbalstīt NVO!
03.04.2020

Šajā saspringtajā Covid-19 krīzes laikā Latvijas Pilsoniskā alianse vēlas vērst ne tikai valdības uzmanību uz nelabvēlīgajām sekām, ko pašreizējā situācija atstāj uz nevalstisko sektoru, bet arī uzrunāt nevalstisko organizāciju atbalstītājus.

Tagad vairāk kā jebkad ir svarīgi roku rokā sastrādāties un kopīgi meklēt risinājumus un iespējas, lai NVO varētu turpināt strādāt. Diemžēl ir apstājušies projekti, samazinājušies ziedojumi, dotācijas un daudzās organizācijās ir iestājusies dīkstāve, tāpēc šobrīd ir ļoti nozīmīgi kopīgu pārrunu ceļā rast risinājumus.

Esam atraduši veiksmīgus piemērus, kā ārvalstīs tiek risināti arīdzan šie sarežģītie jautājumi un vēlamies iepazīstināt ar labo praksi atbalstu pasākumu ieviešanai pilsoniskajai sabiedrībai, publicējot pārtulkotu organizācijas “Council of Fondation” aicinājumu filantropiem pievienoties atbalsta sniegšanai nevalstiskajam sektoram – lasīt šeit.  (oriģināls angļu valodā atrodams šeit),  kā arī pilsoniskās sabiedrības organizācijas “CIVICUS” adresētu vēstuli NVO ziedotājiem un atbalstītājiem, aicinot viņus uz aktīvu rīcību atbalsta pasākumu sniegšanā un globālu solidaritāti, lasiet šeit (oriģināls angļu valodā atrodams šeit). 

Izsakām cerību, ka šie pozitīvie piemēri uzrunās arī Latvijas nevalstiskā sektora atbalstītājus un šo praksi spēsim īstenot arī šeit.