Aicina parakstīt iniciatīvu Manabalss.lv par veselības budžeta palielināšanu
24.07.2020

Dažādas biznesa un veselības jomas organizācijas aicina Latvijas iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas un biznesa sektora pārstāvjus parakstīt un aicināt citus parakstīt sociālu iniciatīvu sabiedrības iniciatīvu portālā “Manabalss.lv”, kas paredz no nomaksātajiem nodokļiem lielāku daļu summas novirzīt veselības aprūpei. Parakstu vākšanai ir izveidotā iniciatīva pieejama šeit.
Sociālās iniciatīvas galvenais mērķis ir tik sadzirdētiem valsts gaiteņos, jo finansējums, kāds patreiz ir pieejams veselības aprūpei Latvijā – ap 4% (valdības izdevumi) no iekšzemes kopprodukta – , ir nemainīgi viens no zemākajiem Eiropā.
Sociālās iniciatīvas autori ir Biofarmaceitisko zāļu ražotāju asociācija Latvijā (BRAL) kopā ar Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS), Latvijas Ārstu biedrību, Latvijas Jauno ārstu asociāciju, Latvijas Māsu asociāciju, Latvijas Pacientu organizāciju tīklu, Latvijas Darba devēju konfederācijas Sociālās drošības un veselības aprūpes ekspertu Pēteri Leiškalnu, arodbiedrību “LABA”.