Piesaki savu skolu izglītības programmai Rīgas “Jaunais pilsonis”!
11.09.2020

Rīgas skolas tiek rosinātas līdz 20. septembrim pieteikt 7. - 12. klases izglītības programmai #RīgasJaunaisPilsonis 2020./2021.mācību gada rudens semestrim. Programmas ietvaros uz skolām dosies Latvijas Pilsoniskās alianses lektori, kuri klases telpās vai ārpus tām kopā ar skolēniem diskutēs par dažādiem, ar pilsoniskās sabiedrības darbību saistītiem jautājumiem, tā veicinot izpratnes paaugstināšanu par pilsoniskā aktīvisma nozīmi, piederības sajūtu valstij, toleranci pret dažādo sabiedrībā, kā arī kritisko domāšanu, vienlaikus mudinot jauniešus būt pilsoniski aktīviem, jauniem pilsoņiem. Nodarbība var notikt arī attālināti – katrai skolai iespējams izvēlēties tās formu, vadoties pēc savām iespējām un epidemioloģiskās situācijas valstī.


Šīs nodarbības laikā klase iegūs zināšanas un izpratni par pilsonisko līdzdalību, kā arī skolēniem būs iespēja darboties praktiski. Programmas ietvaros katra klase piedalās četros posmos (vienas mācību stundas garumā), kas sastāv no: informatīvas lekcijas, diskusijas, interaktīvās spēles “Četri stūri”, kas izveidota saskaņā ar Latvijas Pilsoniskās alianses izstrādātu metodoloģiju, kā arī pilsoniskās aktivitātes, kas skolēniem jāveic kā mājas darbs - svarīgi, ka visas veiktās iniciatīvas piedalīsies arī balvu konkursā. 

Lai uzzinātu vairāk par programmu, aicinām iepazīties ar konkursa nolikumu šeit. Savukārt pieteikumu anketu atradīsiet šeit.   uploaded picture


Aktivitāte tiek līdzfinansēta Rīgas  domes Izglītības,  kultūras  un  sporta  departamenta Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros.