24. februārī pulcēsimies pie Brīvības pieminekļa Ukrainas atbalstam!
08.02.2024

24. februārī, dienā, kad apritēs jau otrais gads kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiks mītiņš “Kopā līdz uzvarai!”. Pasākumā aicinām piedalīties ikvienu, kurš atbalsta Ukrainas tautas cīņu par savas brīvības un demokrātijas saglabāšanu. 

Ukraiņi ik dienu varonīgi cīnās par savas valsts neatkarību. Mēs, Latvijas iedzīvotāji, ik dienu sniedzam vērienīgu atbalstu, kas ved Ukrainu soli pa solim tuvāk uzvarai. Kara sākumā mēs pulcējāmies gājienos un mītiņos, kamēr ikdienas rūpēs mūsu atbalsts ir kļuvis klusāks. Bet ar katru dienu nozīmīgāk ir savu atbalstu Ukrainas tautai paust skaļi, mudinot nepagurt un būt kopā līdz uzvarai. Aicinām pulcēties mītiņā “Kopā līdz uzvarai!” pie Brīvības pieminekļa 24. februārī, sākot no plkst. 12.30. Oficiālā programma sāksies plkst. 13.00.

“Šķiet neticami, bet tuvojamies jau trešajam Krievijas izraisītā pilna mēroga kara gadam Ukrainā. Tas nozīmē, ka mūsu solidaritātei un atbalstam šogad jābūt vēl spēcīgākam. Ukrainas tautas cīņa par brīvību un demokrātiju ir mūsu kopīga cīņa par mierīgu un taisnīgu pasauli. Aicinu visus vienoties kopīgā mītiņā pie Brīvības pieminekļa – lai Latvijas atbalsts Ukrainai tiek sadzirdēts gan Ukrainā, gan visā pasaulē, saka viena no pasākuma organizatorēm, Latvijas Pilsoniskās alianses vadītāja Kristīne Zonberga.

Pasākuma dalībniekus uzrunās vairākas Latvijas un Ukrainas amatpersonas un sabiedriskie aktīvisti. Vienlaikus parkā pie Brīvības pieminekļa darbosies ierakumu sveču darbnīcas un mantu ziedojumu punkti.

Aktuālā informācija par mītiņu tiks publicēta Latvijas Pilsoniskās alianses Facebook lapā. 

Mītiņa dalībniekus aicinām ņemt līdzi Ukrainas un Latvijas karogus, kā arī apģērbā iekļaut Ukrainas karoga krāsas. Tāpat organizatori aicina ņemt līdzi dzeltenus un zilus ziedus un svecītes, ko varēs nolikt pie Brīvības pieminekļa un Ukrainas vēstniecības.  

Mītiņu “Kopā līdz uzvarai!” rīko Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem – Gribu palīdzēt bēgļiem, Eiropas Kustība Latvijā, Tavi Draugi. Organizatori lūdz dalībniekus būt atbildīgiem un cieņpilni izturēties pret ikvienu pasākumā iesaistīto. 

Par Latvijas Pilsonisko aliansi

Latvijas Pilsoniskā alianse ir neatkarīga jumta nevalstiskā organizācija pilsoniskās sabiedrības un demokrātijas stiprināšanas jomā, kuras misija ir pārstāvēt pilsoniskās sabiedrības, tai skaitā biedrību un nodibinājumu kopējās intereses, kas balstītas uz demokrātijas pamatbrīvībām un cilvēktiesībām. Latvijas Pilsoniskā alianse apvieno vairāk kā 140 biedrus, kas kopumā aptver aptuveni 70 000 privātpersonas.


Organizatoru kontakti:

Kristīne Zonberga, Latvijas Pilsoniskā alianse, kristine@nvo.lv, 26 059 922


Preses relīzi sagatavoja:

Anna Luīze Pētersone

Sabiedrisko attiecību vadītāja

Latvijas Pilsoniskā alianse

Tālrunis: 25641098

E-pasts: anna.luize@nvo.lv