24. februārī pulcēsimies pie Brīvības piemekļa Ukrainas atbalsta!
09.02.2024

24. februārī, dienā, kad apritēs jau otrais gads kopš Krievijas pilna mēroga iebrukuma Ukrainā, Rīgā pie Brīvības pieminekļa notiks mītiņš “Kopā līdz uzvarai!”. Pasākumā aicinām piedalīties ikvienu, kurš atbalsta Ukrainas tautas cīņu par savas brīvības un demokrātijas saglabāšanu. 

Ukraiņi ik dienu varonīgi cīnās par savas valsts neatkarību. Mēs, Latvijas iedzīvotāji, ik dienu sniedzam vērienīgu atbalstu, kas ved Ukrainu soli pa solim tuvāk uzvarai. Kara sākumā mēs pulcējāmies gājienos un mītiņos, kamēr ikdienas rūpēs mūsu atbalsts ir kļuvis klusāks. Bet ar katru dienu nozīmīgāk ir savu atbalstu Ukrainas tautai paust skaļi, mudinot nepagurt un būt kopā līdz uzvarai. Aicinām pulcēties mītiņā “Kopā līdz uzvarai!” pie Brīvības pieminekļa 24. februārī, sākot no plkst. 12.30. Oficiālā programma sāksies plkst. 13.00.

Pasākuma dalībniekus uzrunās vairākas Latvijas un Ukrainas amatpersonas un sabiedriskie aktīvisti. Vienlaikus parkā pie Brīvības pieminekļa darbosies ierakumu sveču darbnīcas un mantu ziedojumu punkti. Mītiņa dalībniekus aicinām ņemt līdzi Ukrainas un Latvijas karogus, kā arī apģērbā iekļaut Ukrainas karoga krāsas. Tāpat organizatori aicina ņemt līdzi dzeltenus un zilus ziedus un svecītes, ko varēs nolikt pie Brīvības pieminekļa un Ukrainas vēstniecības.  

Mītiņu “Kopā līdz uzvarai!” rīko Latvijas Pilsoniskā alianse kopā ar domubiedriem – Gribu palīdzēt bēgļiem, Eiropas Kustība Latvijā, Tavi Draugi. Organizatori lūdz dalībniekus būt atbildīgiem un cieņpilni izturēties pret ikvienu pasākumā iesaistīto. Ar plašāku informāciju aicinām iepazīties šeit


Informācija ir sagatavota ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild Latvijas Pilsoniskā alianse.

uploaded picture