LPA sniedz atsauksmes par interešu pārstāvības atklātības regulējumu
26.02.2021

26.februārī Latvijas Pilsoniskā alianse iesniedza  atsauksmes par dokumentu “Interešu pārstāvniecības atklātības regulējuma pamatprincipi. Publiska apspriešana pirms likumprojekta izstrādes Saeimā”. Dokumentu ir izstrādājusi Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Darba grupa lobēšanas atklātības likuma izstrādei. 

Dokumentā norādīts, ka “Likuma mērķis ir nostiprināt interešu pārstāvību kā demokrātiskas sabiedrības principu, kas nodrošina atklātu un godīgu dažādu interešu pārstāvību publisku lēmumu pieņemšanā. Likums dos iespēju iedzīvotājiem un citām interešu grupām sekot līdzi interešu pārstāvju darbībām”. LPA ieskatā, lai sasniegtu likuma mērķi, nepieciešams:

-izstrādāt un praksē ieviest interešu pārstāvniecības atklātības regulējumu (kas tiktu izpildīts līdz ar plānoto likumu); 

-radīt efektīvus praktiskos risinājumus, kā veicināt atklātību, tai skaitā interešu pārstāvniecības reģistru;

-veicināt visu iesaistīto pušu izpratni par atklātības jautājumiem;

-radīt labvēlīgus priekšnosacījumus dažādu sociālo grupu pārstāvniecībai lēmumu pieņemšanas procesā.

Atgādinām, ka 19. februārī Latvijas Pilsoniskā alianse organizētajā sarunā, kurā piedalījās arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Darba grupas lobēšanas atklātības likuma izstrādei locekļi: Inese Voika, Saeimas deputāte, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas Darba grupas lobēšanas atklātības likuma izstrādei vadītāja, Inese Tauriņa, "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktore, Līga Stafecka, "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS" vadošā pētniece, Inese Kušķe, Valsts kancelejas Konsultante labas pārvaldības jautājumos, tika pārrunāts dokuments un izteiktie viedokļi apkopoti, uz kā pamata arī tika veidota atsauksme. Ar LPA viedokli var iepazīties šeit.