Valsts prezidents: ir svarīgi īstenot iekļaujošu politiku attiecībā pret personām ar invaliditāti
13.09.2019

Valsts prezidents Egils Levits 5. septembrī Rīgas pilī tikās ar Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas “Sustento” valdes priekšsēdētāju Guntu Anču un valdes locekli Ivetu Neimani, uzsverot nepieciešamību sabiedrībā mainīt priekšstatus par cilvēku ar invaliditāti iekļaušanos ikdienas dzīvē. “Sustento” apvieno 50 nevalstisko organizāciju un 50 000 biedru.
Abas puses sarunā apspriedās par šķēršļiem, kas Latvijā ir jāpārvar, lai cilvēks ar invaliditāti līdzīgi kā jebkurš cits sabiedrības loceklis varētu pilnvērtīgi iekļauties ikdienas dzīvē no dzimšanas līdz mūža briedumam. G. Anča izteica satraukumu par stratēģiska, vienota skata trūkumu uz šo jautājumu, jo nozaru ministrijām nereti ir grūti vienoties par vienu redzējumu nozaru šķērsgriezumā.
Liela uzmanība sarunā tika pievērsta arī piekļūstamības tematam. Lai cilvēks ar invaliditāti kaut vai fiziski varētu nokļūt izglītības, kultūras iestādē vai darba vietā, ēkās ir jābūt piekļuves iespējai, kas to paredz, un tas ir būtisks priekšnoteikums, lai cilvēks ar šādām vajadzībām varētu pilnvērtīgi pats iesaistīties praktiskajā ikdienas dzīvē.