Rīgas Dome lēmumu pieņemšanas procesos sola uzlabot sadarbību ar sabiedrību
15.05.2020

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas š.g. 13. maija sēdē tika skatīts jautājums “Par Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas darbību, lēmumu pieņemšanas kārtību, to caurskatāmību un sabiedrības interešu pārstāvniecības nodrošināšanu lēmumu pieņemšanas procesā”. Komisija uzklausīja Rīgas pagaidu administrācijas ziņojumu par savu līdzšinējo darbu, lēmumu pieņemšanas procesu un caurskatāmību, kā arī sabiedrības iesaisti.

Saeimas komisija uzklausīja Rīgas pagaidu administrācijas vadītāja E. Balševica ziņojumu par paveikto, kā arī sniedza ieskatu par būtiskākajiem lēmumiem, kurus pieņēmusi pagaidu administrācija.

Pēc ziņojuma noklausīšanās un Saeimas komisijas locekļiem, savus jautājumus uzdeva arī Latvijas Pilsoniskās alianses padomes loceklis, biedrības “Pilsēta cilvēkiem” valdes loceklis Māris Jonovs un biedrības “Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS” direktore Iveta Kažoka.

Gan M. Jonovs, gan I. Kažoka norādīja, ka Rīgas Domes darbā sabiedrības līdzdalības iesaiste ir ļoti zemā līmenī. Rīgas pagaidu administrācijas vadītājs E. Balševics norādīja, ka Rīgas Dome nodrošinās atklātību un uzlabos sadarbību, kā arī vairāk iesaistīs sabiedrības pārstāvjus lēmumu pieņemšanā.

Komisijas sēdes noslēgumā Rīgas pagaidu administrācija tika aicināta būtiski uzlabot sadarbību ar sabiedriskajām organizācijām, iesaistīt nevalstisko sektoru lēmumu apspriešanā, kā arī plašāk informēt iedzīvotājus par Rīgas pagaidu administrācijas lēmumiem.