Kopīgiem spēkiem varam veikt vēl daudzas labas lietas!
29.11.2019

uploaded pictureVarakļānu vidusskolas 8., 9., 10. un 11. klases izglītības programmas “Jaunais pilsonis” ietvaros izlēma sašūt spilvenus skolas sākumskolas klasēm.
Šujot spilvenus no mākslīgās ādas, tika iesaistīti skolas skolēni, vecāki, skolas skolotāji, darbinieki, jo bija nepieciešama palīdzība spilvenu pildījuma piegādei no lietotām drēbēm, ko nācās sīki sagriezt. Darba veikšanai bija nepieciešamas divas nedēļas, gandrīz katru dienu tika veikts kāds no darba etapiem. Kad visu spilvenu šūšana tika pabeigta, jaunieši noorganizēja sākumskolas audzēkņiem “iepazīšanos ar spilveniem”. Parādot, ko ar spilveniem var darīt un ko nevajadzētu darīt. Svarīgākās Varakļānu vidusskolas jauniešu atziņas veicot šo aktivitāti: prieks, ka izremontētais, bet tukšais sākumskolas klašu  koridors ir ieguvis pirmās patīkamās un noderīgās lietas.  Kā arī jaunieši secināja, ka kopīgiem spēkiem var veikt vēl daudzas labas lietas.
Rudenī pie Varakļānu vidusskolas jauniešiem viesojās “Bērnu un jauniešu centra “Dari Vari”” pārstāvis un iepazīstināja ar  nevalstisko organizāciju darbību, pilsonisko līdzdalību un tās nozīmi sabiedrībā. Pēc tikšanās jaunieši tika aicināti pašu veikt kādu pilsonisko iniciatīvu, kura būtu nozīmīga savas kopienas, apkārtējās vides vai sabiedrības labklājības veicināšanā.
Izglītības programmas “Jaunais pilsonis” mērķis ir veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetenci, kas līdz šim nav iekļauta mācību saturā.


 Izglītības programmu “Jaunais pilsonis” organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Rīgā.

uploaded picture