#Jaunaispilsonis klase dodas uz dzīvnieku patversmi
06.12.2019

Rīgas 51. vidusskola 7.a klase izglītības programmas “Jaunais pilsonis” ietvaros izlēma apmeklēt Dzīvnieku patversmi “Labās mājas”.
Ideja apmeklēt dzīvnieku patversmi nāca no pašiem bērniem pasākumi “Labo darbu nedēļā 2019”, kuru īsteno Palīdzēsim.lv. Tā kā darbinieki bija aizņemti un nevarēja klasi uzņemt šajā nedēļā, tad klase vienojās par apmeklējumu 13. novembrī, bet Labo darbu nedēļā tika saziedotas kancelejas preces, kuras tika aizvestas uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Vienības gatvē.
Katrs skolēns sarūpēja kādu dāvaniņu patversmes iemītniekiem, kā arī no klases tika nopirktas rotaļlietas suņiem un pavadiņas. Aizbraucot uz patversmi, vispirms skolēni noklausījās drošības un uzvedības instruktāžu, pasniedza dāvanas un devās nelielā informatīvā ekskursijā. Pēc tam klasi sagaidīja 5 kucēni, kuri tika izvesti pastaigāties pa mežu.
Bērni bija sajūsmā, ikviens gribēja vest mazo kucēnu pie pavadiņas, viens otram nododot deva padomus, kā labāk vest, cik garā pavadiņā, kas kucēnam patīk, kas nē. Bija ļoti grūti šķirties no kucēniem. Braucot prom, bērni izteica vēlēšanos, ka gribētu vēlreiz apciemot dzīvnieku patversmi un izvest pastaigā mazos draugus.
Rudenī pie Rīgas 51. vidusskolas jauniešiem viesojās “Latvijas Pilsoniskās alianses”” pārstāve un iepazīstināja ar nevalstisko organizāciju darbību, pilsonisko līdzdalību un tās nozīmi sabiedrībā. Pēc tikšanās jaunieši tika aicināti pašu veikt kādu pilsonisko iniciatīvu, kura būtu nozīmīga savas kopienas, apkārtējās vides vai sabiedrības labklājības veicināšanā.
Izglītības programmas “Jaunais pilsonis” mērķis ir veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetenci, kas līdz šim nav iekļauta mācību saturā.


Izglītības programmu “Jaunais pilsonis” organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Rīgā.
uploaded picture