Izglītošanas iniciatīva #JaunaisPilsonis jau viesojusies pie Varakļānu, Gulbenes, Palsmanes un Rīgas jauniešiem
01.11.2019

Oktobrī pilsoniskās izglītības programmas “Jaunais pilsonis” ietvaros Varakļānu vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Rīgas 51.vidusskolas un Palsmanes pamatskolas jaunieši paguva iepazīties ar vienpadsmit pilsoniskās līdzdalības formām, izspēlēt interaktīvo spēli “Četri stūri”, kā arī iepazinās un diskutēja par nevalstisko organizāciju darbību, pilsonisko līdzdalību un tās nozīmi sabiedrībā.

Kā iepriekš informējam, oktobrī un novembrī pilsoniskās izglītības programma “Jaunais pilsonis” viesosies Latvijas skolās. Klasei darbošanās tiek organizēta četros posmos:  informatīvā lekcija, diskusija, interaktīvā spēle “Četri stūri”, saskaņā Latvijas Pilsoniskās alianses izstrādātu metodoloģiju un pilsoniskā aktivitāte. 

Iniciatīvas “Jaunais pilsonis” mērķis ir veicināt jauniešos pilsoniskās līdzdalības kompetenci, kas līdz šim nav iekļauta mācību saturā. Starptautiskā pētījumā Latvijas Universitātes pētnieki secinājuši, ka tikai 19% skolēniem ir pilnīga izpratne par pilsoniskumu (pētījums veikts 2017. gada nogalē).

Izglītošanas iniciatīvu organizē Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstniecību Rīgā.