Ieviesti jauni valdības aizliegumi
16.03.2020

Vēršam uzmanību, ka 14. martā valdība pieņēma jaunus ierobežojumus un drošības pasākumus “Covid-19” ierobežošanai ārkārtējās situācijas laikā, ar konkrētiem aizliegumiem, kas attiecas arī uz nevalstiskajām organizācijām un pilsonisko sabiedrību:


* tiek atcelti un aizliegti, neatkarīgi no to apmeklētāju skaita, visi sabiedrībai publiski pieejamie svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, tai skaitā naktsklubos un diskotēkās,  sapulces, gājieni un piketi (atbilstoši  likuma “Par sapulcēm, gājieniem, piketiem” minētajām definīcijām), kā arī aizliegts veikt reliģiskas darbības pulcējoties;

* tiek ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus. Kultūras, izklaides, sporta un citu atpūtas vietu darba laiks drīkst būt ne ilgāks kā līdz plkst. 23.00;

* tiek pārtraukti visa veida izglītības procesi klātienes formā, tai skaitā visa kultūrizglītības un sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu kā treniņu, sacensību un mēģinājumu norise. 


Vienlaikus aicinām pievērst uzmanību, kādi ierobežojumi tiek ieviesti jūsu pašvaldībā. Ar pašvaldību ierobežojumiem iespējams iepazīties konkrētās pašvaldības mājas lapā šeit.  


Arī Saeima ir pieņēmusi lēmumu izsludināt pārtraukumu Saeimas kārtējās sēdes norisē līdz 16.aprīļa plkst. 9.00, un Saeima ir pārgājusi uz darbu ārkārtas režīmā. Tas nozīmē, ka Parlaments joprojām turpina strādāt, notiks komisijas sēdes,  bet darbs noritēs arī attālināti un tikai nepieciešamības gadījumā Saeima sanāks uz ārkārtas sēdēm. Plašāk ar šīsnedēļas komisijas sēdēm, kas saistītas ar ārkārtas situāciju, var iepazīties šeit.

Savukārt attiecībā uz valdības darbību – ir nolemts, ka Ministru kabineta sēdes var tik organizētas arī attālināti vai aptaujas kārtībā, izmantojot videokonferences, konferences zvanu, kā arī izmantojot citus informācijas tehnoloģijas rīkus saskaņā ar Ministru prezidenta noteikto kārtību - šo iespēju aicinām izmantot arī NVO, attāli organizējot savu ikdienas darbu.


Atgādinām, ka Saeima 13. martā ārkārtas sēdē apstiprināja valdības lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī saistībā ar vīrusa “Covid-19” ierobežošanu. Tika noteikti dažādi drošības pasākumi, kuri  jāievēro katram Latvijas iedzīvotājam, īpaši tiem, kas nesen atgriezušies no ārvalstīm. Plašāk ar aktuālajiem valdības pieņemtajiem ierobežojumiem var iepazīties šeit.

Par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu atbildība paredzēta gan Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā (LAPK), gan Krimināllikumā (KL) - par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredzēts naudas sods līdz 350 eiro (LAPK 176.2 pants). 

Būsim atbildīgi un piesardzīgi!