ES mājā notiks diskusija par aprites ekonomiku “Ar vienu reizi ir par maz”
24.01.2020

Ceturtdien, 30. janvārī, no plkst. 18.00 līdz 19.30 Eiropas Savienības māja sadarbībā ar Zero Waste Latvija un Pasaules Dabas Fondu rīko diskusiju “Ar vienu reizi ir par maz”. Diskusijas mērķis ir izvērst sarunu par to, kāpēc resursi ir jāizmanto racionāli, kā samazināt vienreizlietojamu priekšmetu apriti, atkritumu un piesārņojuma rašanos ikdienā.
Sarunas fokusā būs šobrīd tik aktuālās tēmas kā aprites ekonomika, atkritumu daudzuma samazināšana un vienreizlietojamās plastmasas aprites ierobežošana. Vērtēsim Latvijas plānošanas dokumentu saturu un ambīcijas pārejai uz aprites ekonomiku, tiekšanos uz Eiropas Savienības noteikto klimata un aprites ekonomikas mērķu sasniegšanu un ilgtspējīgāku saimniekošanu kopumā.
Diskusijā piedalīsies Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Pārresoru koordinācijas centra, biedrības Zaļā brīvība un universālveikala “Stockmann” pārstāvji. Sarunu kultūras un sociālā antropoloģe Maija Krastiņa. Pasākums ES mājā ir bezmaksas, vietu skaits diskusijā ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties iepriekš šeit