Cik pilsoniski aktīvi ir 13.Saeimas deputāti nevalstisko organizāciju darbībā?
13.09.2019

Latvijas Pilsoniskā alianse iepazinās ar Saeimas deputātu iesniegtajām deklarācijām, lai noskaidrotu, cik pilsoniski aktīvi ir 13.Saeimas deputāti nevalstisko organizāciju darbībā. Iesaisti nevalstiskajās organizācijās skatīja pēc tā, vai persona iesaistījusies tajā kā:
1) aktīvists (biedrs, brīvprātīgais);
2) amatpersona valdē;
3) algots darbinieks.
Deklarācijās iekļautā informācija liecina, ka vairāk kā puse - 55 deputāti - ir kādas organizācijas valdes locekļi. Interesants ir fakts, ka viens Saeimas deputāts šobrīd darbojas  vienlaikus 6 valdēs, savukārt ir vairākas organizācijas, kur valdes sastāvā ir 2 Saeimas deputāti.
Visbiežāk – 23 deputāti – ir 1 valdē, pēc tam seko 2 valdes, kādā kapacitātē darbojas 21 deputāts, 3 valdēs – 5 deputāti, 4 valdēs – 3 deputāti, 5 valdēs – 2, un rekordskaits - 6 valdes ir vienam Saeimas deputātam. Apkopojumu, kā arī izvērstu 13. Saeimas deputātu pārstāvniecību biedrību/nodibinājumu valdēs vari atrast šeit.

Izpēti veica biedrība "Latvijas Pilsoniskā alianse" ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par informācijas saturu atbild biedrība “Latvijas Pilsoniskā alianse”.