Biedru telpā - labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv"
02.09.2019

Alianses 15 gadu jubilejas gadā īpaši vēlamies izcelt savas biedru organizācijas. Katru nedēļu ziņu izdevuma “Nesēdi Tumsā” pielikumā “Biedru telpa” mēs aicināsim organizāciju vadītājus dalīties savā pieredzē.
Pirmais "Biedru telpas" viesis - labdarības organizācijas “Palīdzēsim.lv” vadītāja Ilze Skuja, kas piekrita pastāstīt vairāk par savu organizāciju.


PALĪDZĒSIM.LV
Labdarības organizācija “Palīdzēsim.lv” jau desmit gadus ir palīdzējusi vairāk nekā 500 bērniem un jauniešiem no audžuģimenēm, daudzbērnu un sociālā riska ģimenēm, bērnunamiem, kā arī ģimenēm, kurās aug īpašie bērni, atgūt motivāciju un ticību saviem spēkiem un veidot dzīvi labāku. Organizācija bērnus/jauniešus un to vecākus no sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm, kā arī bērnus un jauniešus ar dažāda veida invaliditāti, iesaista radošās un izzinošās aktivitātēs, pasākumos un nodarbībās, lai viņi iegūtu citādāku pieredzi, plašinātu redzes loku, palīdzētu uzstādīt un sasniegt mērķus.

uploaded picture

KĀ DIBINĀJĀT SAVU ORGANIZĀCIJU? KĀDS BIJA IMPULSS?
Tieši pirms desmit gadiem tika dibināta labdarības organizācija "Palīdzēsim.lv". Tās aizsākumi gan meklējami nedaudz agrāk, kad vairākus Ziemassvētkus pēc kārtas kopā ar savu māsu un draugiem apciemojām trūcīgās un daudzbērnu ģimenes manā dzimtajā Iecavas pagastā. Kādā brīdī sapratu, ka vēlos sniegt atbalstu ne tikai vienreiz gadā, bet darīt to regulāri. Pilnīgi bez jebkādām zināšanām par NVO darbību, bez finansējuma, bez lieliem mērķiem,  tikai uz entuziasma principa 2009.gada 9.martā  tika dibināts "Palīdzēsim.lv" Jā, starp citu, mums šogad ir ļoti apaļa jubileja! Sākotnējā un tā brīža aktuālākā nepieciešamība (visā Latvijā valdīja  "krīzes laiks" )  bija apmierināt mērķgrupas primārās vajadzības, kā veselības uzlabošana, pārtika, apģērbs, saimniecības lietas u. tml. Veicām sociālo darbu - sadarbībā  ar Latvijas labākajiem fotogrāfiem, kuri ziedoja savu laiku un talantu, veidojām fotostāstus, kurus ikviens varēja lasīt/skatīt mājas lapā un veikt ziedojumu.
Sākums nebija viegls, taču grūtības ar kurām nācās saskarties,  stimulēja  attīstīties, un brīvprātīgo darbinieku nesavtīgā atdeve -  izvirzīt un sasniegt arvien jaunus mērķus.

NOSAUCIET PAGRIEZIENA PUNKTU(–S) ORGANIZĀCIJAS ATTĪSTĪBĀ
Pagrieziena punkts laikam varētu būt brīdis,  kad sapratām, ka,  nodrošinot ģimenes tikai ar mantiskajiem ziedojumiem, liekam “ielāpu uz ielāpa” neko nemainot šo cilvēku dzīvēs.  Tā pamazām sākām veidot izglītojoši motivējošas programmas jauniešiem, bērniem un to vecākiem, kas dotu iespēju viņiem pašiem attīstīties, saprast,  ka nepieciešama izglītība, darbs, lai mainītu savu dzīvi un paradumus. Devām stimulu saprast, ka viss ir tikai pašu rokās.

JŪSU ZELTA PADOMS TIEM, KAS VĒLAS IESAISTĪTIES NVO  VAI DIBINĀT SAVU BIEDRĪBU
Palūkoties apkārt, varbūt ar savām idejām varat  pievienoties  līdzīgi domājošai organizācijai. Ja vēlaties dibināt savu biedrību, novēlu nebūt tikai "projektu" organizācijai, strādājot no projekta uz projektu, bet meklēt alternatīvas un būt nerimstošā attīstībā un kustībā, neaizmirstot sevi!

KĀDAS IR JŪSU ORGANIZĀCIJAS AKTUALITĀTES?
Šobrīd kopā ar vēl sešiem partneriem no piecām valstīm, darbojamies starptautiskajā projektā CODE, kas paredz nodrošināt kvalitatīvas nodarbinātības iespējas sociālā riska grupas jauniešiem. Aprīlī sāksim realizēt CFLA atbalstītu projektu bērniem ar īpašām vajadzībām un to vecākiem. Vasarā organizēsim vairākas nometnes jauniešiem, bērniem un to ģimenēm no sociāli mazaizsargātajām grupām. Turpinām piesaistīt ziedojumus bērniem, kuriem ir nepieciešams finansējums valsts neapmaksātu rehabilitāciju, medicīnisku manipulāciju vai medikamentu iegādei. Tāpat turpinām īstenot dažādus sociālās integrācijas pasākumus sociālā riska grupas jauniešiem. 1.jūnijā priecāsimies visus redzēt "Palīdzēsim.lv" 10gadu jubilejas svētku pasākumā Skultes muižā, kur satiksies bērni/jaunieši un to ģimenes, kuriem sniegts atbalsts visu šo  gadu laikā. Aicināsim visus savus draugus - atbalstītājus, brīvprātīgos darbiniekus un sadarbības partnerus, kuri palīdzējuši tapt šiem atbalsta pasākumiem.

uploaded picture

VAI ŠOBRĪD IR KĀDA BŪTISKA LIETA, AR KO VĒLATIES PADALĪTIES?
Domāju, ka šobrīd visai NVO saimei ir liels izaicinājums izdzīvot pateicoties FM pieņemtajiem likuma grozījumiem par UIN atvieglojumiem. Pēdējo gadu laikā būtiski uzlabojās uzņēmumu aktivitāte, atbalstot nevalstiskās organizācijas, taču šobrīd esam atsviesti vismaz 10 gadus atpakaļ. Atkal pie sasistas siles. Ceram, ka kopējiem spēkiem izdosies pierādīt uzskatāmi redzamo, ir nepieciešama cita formula, lai uzņēmumi vēlētos atbalstīt NVO sektoru!