Biedru telpā - biedrība “Latvijas Kinoloģiskā federācija”
29.11.2019

Alianses 15 gadu jubilejas gadā īpaši vēlamies izcelt savas biedru organizācijas. Katru nedēļu ziņu izdevuma “Nesēdi Tumsā” pielikumā “Biedru telpa”.

"Biedru telpas" viesis –  biedrības “Latvijas Kinoloģiskā federācija” prezidente Vija Klučniece


uploaded pictureBiedrība Latvijas Kinoloģiskā federācija
Latvijas Kinoloģiskā federācija (LKF) ir dibināta 1974. gadā kā Rīgas suņu audzētāju biedrība, vairākkārt, papalašinoties darbības profilam, mainījusi nosaukumu. Tagadējo nosaukumu iegūst 1993. gadā. LKF ir lielākā kinoloģijas organizācija Latvijas Republikā, apvieno 36 suņu audzētāju klubus, 2004. gadā reģistrēta arī kā izglītības iestāde.

Federācija kopš 1996. gada darbojas Starptautiskās kinoloģijas federācijas (Fédération Cynologique Internationale - FCI) sastāvā, lielākajā pasaules suņu audzētāju organizācijā un 2005. gadā kļuvusi par tās pilntiesīgo biedru, ir arī Amerikāņu Kennel Kluba (American Kennel Club - AKC) sadarbības partneris.
Latvijas Kinoloģiskā federācija nodarbojas ar šķirnes suņu audzēšanu, izstāžu, sporta sacensību organizāciju, suņu apmācību, ar darbības profilu saistītu kursu organizēšanu. LKF ciltsrakstus atzīst vairāk par 94 pasaules valstīm.

Latvijas Kinoloģiskā federācija, vienīgā Latvijā, veic suņiem veselības pārbaudes (acu, locītavu slimībām), lai neļautu izmantot pavairošanā dzīvniekus ar iedzimtām slimībām un kucēni būtu veseli. Tikai federācijā reģistrētie suņi var piedalīties visdažādākajās starptautiskajās izstādēs, kuras rīko vadošās kinoloģiskās organizācijas pasaulē - FCI klubi, Amerikas Kennel Klubs un Kennel Klubs (Lielbritānija).


Kāds impulss Jūs pamudināja izveidot biedrību “Latvijas Kinoloģiskā federācija”?
Pēc Latvijas neatkarības atgūšanas, arī suņu audzētāju organizācijai bija jākļūst par starptautiskās kinoloģijas sastāvdaļu, tas nebūtu iespējams bez LKF izveides, kura gan izauga no Latvijas Kinoloģisko klubu asociācijas.


Kādas aktualitātes notiek organizācijā?
Regulāri pavasarī, rudenī un vasaras sākumā organizējam lielākās dzīvnieku izstādes Latvijā Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala”. Aktīvi attīstās suņu sporta veidi kā adžiliti, skriešana jeb kursings, flaibols, dejas ar suņiem jeb frīstails utt. Aktīvi piedalāmies LR likumu un normatīvo aktu izstrādē, kas saistīti ar dzīvniekiem.

 uploaded picture
Dejas ar suņiem


Vai varat nosaukt galvenos pagrieziena punktus organizācijas attīstībā?
1996 .gads, kad parakstījām kontraktu ar Starptautisko kinoloģisko federāciju (FCI) par pievienošanos, 2005.gads, kad kļuvām par FCI pilntiesīgiem biedriem un 2012.gads, kad noslēdzām līgumu ar Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrību “BT1”.


Kādus sabiedrības procesus organizācija vēlas mainīt sabiedrībā?
Atbildīgu dzīvnieku pavairošanu, jo ar to sākas dzīvnieku labturība. Samazināt līdz minimumam dzīvnieku skaitu patversmēs, izglītot sabiedrību jautājumos par dzīvnieku labturību. Ar likumdošanas aktu palīdzību regulēt un pilnveidot normatīvo bāzi labturības jomā.

  uploaded picture uploaded picture
 Čempionu čempionāts                                                                                                Suņu izstāde


Kāpēc sabiedrībai ir nepieciešams iesaistīties nevalstiskajās organizācijās?
Lai būtu klātesoši valsts pārvaldes procesos, arī brīvā laika pavadīšanas veids, lai pilnveidotos pats cilvēks kā personība. 


Vai Jums ir kāda cita svarīga ziņa, ar ko vēlaties padalīties?
Gribas novēlēt, aizejot gadam, lai nākamais piepilda visu to, ko neizdevās aizejošajam, lai NVO sektors attīstītos un tā kapacitāte arvien palielinātos!


Interviju ar  biedrības Latvijas Kinoloģiskās federācijas prezidenti Viju Klučnieci lasiet ari šeit: 
https://nvo.lv/uploads/201911291107579398.pdf