“Biedru telpā” - biedrība “Cat care community”
01.11.2019

Alianses 15 gadu jubilejas gadā īpaši vēlamies izcelt savas biedru organizācijas. Katru nedēļu ziņu izdevuma “Nesēdi Tumsā” pielikumā “Biedru telpa”.


"Biedru telpas" viesis – biedrības “Cat care community” vadītāja Anastasija Jahova.


Biedrība “Cat care community” 

Biedrība “Cat Care Community” palīdz bezsaimnieka kaķiem atrast pastāvīgas mājas, nodrošina dzīvniekiem pagaidu mājas vai ārstēšanu klīnikā un aktīvi meklē tiem jaunus saimniekus. Biedrības galvenie uzdevumi ir veicināt dzīvnieku, it īpaši kaķu, labturību, veicināt sabiedrības izglītotību un apmācību jautājumos, kas ir saistīti ar dzīvnieku aprūpi, veselību un aizsardzību. Biedrības darbības ietvaros jau ceturto gadu darbojas blogs Facebook lapā. 


Kāds impulss Jūs pamudināja izveidot biedrību “Cat care community?

Piecus gadus atpakaļ, kad mūsu ģimenē uzņēmām otro kaķēnu no ielas, tas ļoti iedvesmoja mani uzsākt blogu Facebookā par kaķiem, rakstot it īpaši par ielas kaķiem - mājas meklējumiem un palīdzības sniegšanu. Tā arī sākās mūsu liels darbs. Pēc tam, mana draudzene Laura Ošiņa-Bēķe  Facebook portālā “Es Esmu Kaķis” piedāvāja kopā veidot ielas kaķu mājiņas. Tā jau piekto gadu kopā strādājām ar šo projektu. 


 uploaded picture

Piedalīšanās Zooexpo 2019. gadā


Kādas aktualitātes notiek organizācijā?

Šobrīd mēs strādājampie pieciem projektiem:

1. Bezsaimnieku kaķu glābšana no ielas - atrastajiem kaķiem sniedzam nepieciešamo palīdzību pagaidu mājās vai klīnikā, kur kaķi uzturas līdz brīdim, kad tiek atrastas pastāvīgās mājas. Atrast kaķus, kuri meklē mājas varat mūsu Facebook lapā vai Pukainis.lv lapā.

2. Ielas kaķu mājiņas uzstādīšana - mājiņas, kas ir izgatavotas no kvalitatīviem materiāliem. Tās palīdz sakopt vidi un iedot ielas kaķiem vietu, kur patverties no suņiem un sliktiem laikapstākļiem. 

3. Izstāžu rīkošana - biedrības aprūpes esošo kaķu fotoizstādes tiek organizētas divas reizes gadā. Galvenā izstādes ideja - palīdzēt kaķiem, kas meklē mājas un mudināt cilvēkus Latvijā adoptēt nevis pirkt dzīvniekus. Mēs aicinām ikvienu palīdzēt piepildīt kāda pūkaina drauga sapni – doties uz mājām un piedzīvot gādīga saimnieka rūpes. 

4. Facebook bloga vadīšana - biedrības darbības ietvaros jau ceturto gadu darbojas blogs Facebook lapā. Blogā ir vairāk nekā 8000 sekotāju. Ir publicēti vairāk nekā 1500 sludinājumi par kaķiem, kuriem nepieciešama palīdzība, stāsti par kaķu aprūpi, veterinārajām klīnikām un kaķu kafejnīcām. 


 uploaded picture

Kaķu mājiņas uzstādīšana 2017.gadā


5.  Palīdzības sniegšana ielas kaķu kolonijām - iesaistāmies arī ielas kaķu koloniju sakārtošanā dažādos Rīgas pilsētas pagalmos. Iespēju robežās tiek sterilizēti, nodrošinātas siltas mājiņas un vajadzības gadījumā barotājām tiek sniegta palīdzība – kaķu konservi vai sausā kaķu barība.  


Vai varat nosaukt galvenos pagrieziena punktus organizācijas attīstībā?

Šogad esam saņēmuši SLO statusu.


Kādus sabiedrības procesus organizācija vēlas mainīt sabiedrībā?

Vēlamies samazināt ielas kaķu skaitu Latvijā, lai mazinātu arī vīrusu attīstību, jo tos pēdējos gados ir it īpaši daudz. Sakopt apkārtējo vidi ar ielas kaķu mājiņām, jo tie nodrošina ne tikai siltu un drošu vietu ielas kaķiem, bet arī palīdz sakārtot pagalmus no neglītām kastēm. Un, protams, mainīt likumdošanu uz labo pusi. Gatavojam projektu, par ko vēlāk pastātīsim plašāk.


Kāpēc sabiedrībai ir nepieciešams iesaistīties nevalstiskajās organizācijās?  

Lai mainītu šo pasauli uz labo pusi 


Vai Jums ir kāda cita svarīga ziņa, ar ko vēlaties padalīties?

“Viena kaķa glābšana nemainīs pasauli, bet tas mainīs pasauli vienam kaķim,-” ar to es vēlos pateikt, ka kopā mēs varam daudz vairāk. Tikai no mums ir atkarīga mūsu vides labklājība, tāpēc iesaisties brīvprātīgā darbā un maini pasauli! 

uploaded picture

Ielas kaķis tikka noķerts un aizvests uz apskati, 2019 gads

Interviju ar biedrības “Cat care community” vadītāju Anastasiju Jahovu lasiet arī šeit:https://nvo.lv/uploads/201911011351261510.pdf