Bērnu dzejas gadagrāmatas "Garā pupa" atvēršanas svētki
06.09.2019

Biedrība "Ascendum" ielūdz uz bērnu dzejas gadagrāmatas "Garā pupa" atvēršanas svētkiem, kas Dzejas dienu ietvaros 6. septembrī plkst. 13.00 notiks kultūras un mākslas centrā "NOASS".
Bērnu dzejas gadagrāmatas "Garā pupa" izdošanu pēc ilgāka pārtraukuma atjaunoja biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome. Šogad iznākusi jau sestā atjaunotā "Garā pupa", kuras sastādītāja un redaktore ir dzejniece Inese Zandere, bet ilustrācijas zīmējusi māksliniece Rūta Briede.
Atklāšanu vadīs Inese Zandere un Rūta Briede, pasākumā piedalīsies dzejnieki Anna Belkovska, Juris Kronbergs, Marts Pujāts un Māra Cielēna, kā arī aktrise Guna Zariņa, kas lasīs Aivara Neibarta dzejoļus. Bērni, kuru dzejoļi iekļauti grāmatā, pasākuma laikā varēs tikt pie sava "Garās pupas" eksemplāra un balvām, kā arī iesaistīties konkursos un radošās aktivitātēs.
Biedrība "Ascendum" izdod dzejas gadagrāmatu "Garā Pupa" kopš 2014. gada. Šogad "Garās pupas" izdošanu un atvēršanas svētku norisi atbalsta Dzejas dienas, Valsts kultūrkapitāla fonds un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, SEB Banka, "Rasēns" un Arctic Paper.